YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan neden Davutoğlu'nu seçti?
Erdoğan neden Davutoğlu'nu seçti?
01 Eylül 2014 16:14
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu, “Erdoğan'ın öncelik verdiği paralel mücadelede en sadık ortak Davutoğlu’nu gördüğü için görev vermiştir” dedi.

CHP'li Loğoğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında,  Irak'ta Türkmen kasabası Emirli kasabasının kurtulduğunu belirterek, hükümetin buraya yardım etmesi gerektiğini söyledi.

Türk Musevi cemaatinin açıklamasına değinen Loğoğlu, toplumda Türkiye'yi ilgilendiren, azınlıklara ilgili hedef göstermenin Türk toplumuna yakışmayacağını vurgulayark  “Çağrının önemle dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanlığı dönemi ile ilgili leeştirilerde bulunan Loloğlu şunları dedi:

“Dışişleri Teşkilat yasasını köklü değişikliklere tabi tutarak, Cumhuriyetin en seçkin kurumlarından biri olan Dışişleri Bakanlığı’nı Adalet ve Kalkınma Partisi’nin arka bahçesi haline getirmeye çalışmıştır. Meslek dışı Büyükelçi sayısı Davutoğlu döneminde Bakanlık tarihinin en yüksek noktasına ulaşmıştır. Bakanlığa yeni alınan memurların kalitesinde düşüş yaşanmıştır. Siyasal duruş, liyakat ve performansın önüne geçmiştir. ‘El-kaide terör örgütü değildir’ diyen birisi hala büyükelçilik yapabilmektedir. Türkiye bölgesinde ve dünyasına yalnızlaştırılmış,  itibarsızlaştırılmış, sesi duyulan fakat sözü dinlenmeyen bir ülke haline gelmiştir. Pan İslamist dürtülerden hareket eden bir anlayışla Sayın Davutoğlu Türkiye’yi Avrupa Atlantik camiasından uzaklaştırılmış, Müslüman coğrafyasında istenmeyen ülke ilan edilmiştir. Bugün Türk vatandaşları Libya’dan kovulmakta, Yemen’de dışlanmakta, Mısır’da istenmemektedir. Lider oyuncu kurucu olduğunu iddia ettiği coğrafyada vatandaşlarımız güven içinde değildir.”

Dış politikada Erdoğan ile Davutoğlu’nun ortak olduğunu ifade ederek Loğoğlu, “Erdoğan'ın öncelik verdiği paralel mücadelede en sadık ortak Davutoğlu’nu gördüğü için görev vermiştir. Davutoğlu, Erdoğan’ın güvenini kazanmış ki, bu görev kendisine verilmiştir. İşlenen ve işlenecek suçlara göz yumması beklenen Başbakan’dır. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu iradesinde daha zorlu bir Türkiye bizleri beklemektedir” ifadesini kullandı.

Loğoğlu, 5-6 Eylül’deki kurultaydan CHP’nin güçlenerek çıkacağını ifade etti.

Almanya'nın Türkiye'yi dinlediği iddialarıyla ilgili  ise Loğoğlu, “Türkiye'yi hakikaten dinliyorlarsa, buna karşı koymak  ilgili kurumların, hükümetin, hükümetin kurumlarını gereği. Bu tür haberlerin çıkmasını şaşırtıcı bulmuyorum. Yabancı istihbaratı'n Türkiye’de cirit atması çok üzücü ama şaşırtıcı değildir” diye konuştu.

Genelkurmay Başkanı Özel’in paralel yapı ve çözüm sürecine yönelik olarak Loğoğlu, “Yanlış anlaşılmamak için bir uyarı olduğunu söylemek istemiyorum.  Vaad edilenler, yapılması gerekenler konusunda sadece biz bilgi sahibi değiliz Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bilgi sahibi olmadığı anlaşılıyor. Yeni hükümete şans vermek lazım, bu boşlukları giderecek şekilde adım atılarak, ilgili kurumların bilgilendirilmesi, çözüm sürecinin sağlığı bakımından gereklidir” şeklinde konuştu.

Bu sabah yapılan operasyonlara yönelik olarak Loğoğlu, “Tutuklamalara yönelik olarak kasıtlı olduğunu cadı avı süreciyle karşı karşıya kaldığımızı görülüyor” ifadelerini kullandı.

 

İHA

chapeh
 // M.N.A
Sana ne sana ne sanamı soracaktı? devlet işlerine aklınız ermez siz gidin kafayı çekin AK Parti'yi rahat bırakın...
01 Eylül 2014 19:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler