YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Ne sultanım ne ağa
Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman'ın Sincik ilçesinde kendisine sultan yakıştırması yapanlara cevap verdi: "Ne sultanım ne ağa" dedi.
Erdoğan: Ne sultanım ne ağa
21 Mayıs 2015 / 13:45 Güncelleme: 21 Mayıs 2015 / 16:42

Cumhurbaşaknı Erdoğan Cumhurbaşkalığı seçiminde kendisine en yüksek oyu veren Adıyaman'ın Sincik ilçesinde vatandaşlara seslendi. Erdoğan burada sultan yakıştırması yapanlara "Ben ne sultanım ne ağa. Hizmetkarım" dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Birileri çıkmış benim için sultan olmak istiyor. Sultanlık derdimde olduğunu söyleyenler burada yıllarca ağalık postu sattılar. Biz hizmetkarız. Eğer bu millete hizmetkar olabilmişssen, eğer mazlumlara elini uzatabilmişsen, bu gökkubbede hoş bir sada bırakabilmişsen ne mutlu sana. Ben ne ağayım ne sultanım sadece hizmetkarım.

Kürtçe Kur'an mealinden rahatsız beyefendi

Kuran Rabce inmiştir. Çok anlamlıdır bu. Ama buna sorsan belki de der ki “Kuran Kürtçe inmiştir.” Diyanet ne yaptı. Kürtçe mealli Kuran gönderdi. Diyanet bu kadar güzel bir görevi ifa ediyor bundan rahatsız oluyor beyefendi.

Böyle bir Diyaneti takdir etmek gerekir. Ama ne diyor “biz diyaneti kaldıracağız” diyor.Yasin Börü’yü öldürdüler. Başını gövdesini adeta taşla ezdiler. Yasin Börü de Kürt’tü. Şimdi annesi terör örgütünün arkasında durduğu partiye beddua ediyor.

"Firavunların karşısında eğilmeyiz"

Biz firavunların karşısında eğilmeyiz. "Mısır’da Sisi’yi cumhurbaşkanı olarak tanımıyorum" dedim. Benim indimde cumhurbaşkanı içerideki Mursi’dir. İdama mahkum etmişler idama mahkum etseniz ne yazar. Onların idamı bile şahsiyetlidir onurludur.

7 Haziran Paralel Çete ile hesaplaşma günü

Sincik aynı zamanda çiğ köftenin merkezidir. Ama bunu inşallah ileride kaza ederiz. Siz sadece Türkiye’ye değil yurt dışına da hitap ediyorsunuz. Burası insan yetiştiriyor. Demek ki kararlı olduk mu inandık mı ulaşamayacağımız yer yok.Hele damak tadından girdik mi gidilmeyecek yer yok.

7 Haziran paralel çeteyle hesaplaşma günüdür.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler