YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan ne demek istedi?
Başbakan Erdoğan ise aşı konusunda zorlayıcı olmanın yanlış olduğunu tekrarlayarak, "ABD’nin kullandığı aşılarda farklı şeyler olduğu, bize gelende farklı şeyler olduğu belirtiliyor. Zorlayıcı asla olmamalıyız.'' dedi.
Erdoğan ne demek istedi?
08 Kasım 2009 / 20:21 Güncelleme: 08 Kasım 2009 / 20:29

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, pandemik grip nedeniyle tedavileri süren 26, 52 ve 60 yaşında üç erkek ve 2 yaşında bir kız olmak 4 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Bu ölümlerle birlikte pandemik A (H1N1) virüsünden ölenlerin sayısı 27 oldu.

BAŞBAKAN NE DEMEK İSTEDİ?
Bugün bir televizyon kanalına konuşan Başbakan Erdoğan, domuz gribi aşısı hakkında da açıklamalarda bulundu.

- Ben bakanımla daha önce bu konuları görüştüm. Grup toplantısına giderken, bakanın yaptığı bir açıklamayı arkadaşlarım bana getirdiler. Orada siyasilerin de olması gerekir gibi bir açıklaması oldu. Ben kendisine daha önce söyledim. Bu yine söylenince, böyle bir şeyi ben yine doğru bulmuyorum.

- Belirli bir risk yaşı ilan edilmiş. Ben bu işin ehli olan yani tıptaki insanlar bunu bu şekilde teslim ettikten sonra, ben bunların söyledikleri yanlıştır iddiası içine giremem.

- Olay bir aslında bünyenin bir işe tahammülü olabilir. Ben kendi kararımı daha önce vermiştim. Benim buradaki isteğim, ağırlıklı olarak bu aşının yan etkilerini anlatmasını istemiştim. Her şeyi anlat.

- Ama anlattıktan sonra da faydası zararından daha fazladır ilkesinden hareketle, en azından çocuklarla ilgili ebeveyn istiyorsa aşı yaptırsın ve bu konuda ebeveynleri özellikle bu süreci yakın takibe almalarını isteyelim.

 - Bazı ülkeler bu işe karşı olduklarını söylüyorlar.  Bazı ülkeler bu işe karşı olduklarını söylüyorlar. ABD’nin kullandığı aşılarda farklı şeyler olduğu, bize gelende farklı şeyler olduğu belirtiliyor. Zorlayıcı asla olmamalıyız. Yan etkileri ve faydaları anlatılmalı ve önüne gelen istediği gibi konuşmamalı.Yan etkileri ve faydaları anlatılmalı ve önüne gelen istediği gibi konuşmamalı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler