YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan:" Namuslu insanlar, namussuz insanlar kadar cesur olmadıkça..."
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen Muhtarlar Toplantısında konuştu. Erdoğan, Türkiye aleyhine çalışan ve üst akla hizmet edenleri eleştirdi.
Erdoğan:" Namuslu insanlar, namussuz insanlar kadar cesur olmadıkça..."
27 Ocak 2015 / 12:48 Güncelleme: 27 Ocak 2015 / 14:21

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülke aleyhine çalışmayıp, üst akla hizmet edenleri, çözüm sürecini bozmak isteyenleri, ülke içinden ve dışından huzur bozmak isteyenleri sert dille eleştirdi.

"Namuslu insanlar namussuz insanlar kadar cesur olamazsa..."

Namuslu insanlar namussuz insanlar kadar cesur olamazsa başarılı olunmaz, devlet-millet el ele mücadeleyi sürdürmemiz lazım. Niye Halep'le ilgilenmiyorsunuz? Orada kültür, tarih var. Gazze, Mogadişu dediğinizde kimse ilgilenmiyor.

"Ölümü öldürene ölüm hiçbir şey yapamaz"

Afrika'ya gitmememizi isteyenler oldu, orada terör var dediler, biz 'Yola çıktık ve gideceğiz'  dedik ve gittik.Ölümü öldürene ölüm hiçbir şey yapamaz. Korkuyu korkutanlara korku hiçbir şey yapamaz. Eğer biz de korkarsak Somali'yi kendi kaderiyle başbaşa bırakırsak, yarın bize ecdad, Allah hesap sorar.

"Kobani söz konusu olduğunda dünya ayağa kalkıyor"

 "Somali'deki açlığı, yoksulluğu, istikrarsızlığı gidermek için, orada emniyeti sağlamak için hiç kimsenin, hiçbir ülkenini maalesef kılı bile kıpırdamıyor. Kobani söz konusu olduğunda dünya ayağa kalkıyor. Küçük bir yerleşim yeri için bütün dünya işbirliği yapıyor. Oradan ayrılıp gelenler bize geliyor, 200 bin insan.

Onları zaten burada ağırlıyoruz. Orada kimse yok, orayı bombalıyorlar. Şimdi bugün de maşallah çifte telli oynuyarlar. Ne olmuş, şu anda oradan DEAŞ çıkmış. Tamam da o bomladığınız yerleri yeniden kim onaracak  O yerle bir olan yerleri yeniden kim onaracak, işin geleceğinin hesabını kimse yapmıyor. Oradan ayrılan 200 bin insan acaba geri dönebilecek mi veya nereye yerleşecek, bunun hesabını yapan yok."

"Türkiye aleyhine çalışıyorlar"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de bir üst aklın belli bir kesimi, belli siyasi partileri, belli örgütleri verdiği talimatlarla vazifelendirdiğini ve Türkiye aleyhine çalıştırdığını belirterek, "Ne üst aklın ne de onların maşalarının bu ülkenin istikametini tayin etmelerine inşallah hep birlikte müsaade etmeyeceğiz" dedi.

"Rahat durmuyorlar. Bütün dert 'güçlenen bir Türkiye'yi nasıl zayıflatırız'..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Çözüm Süreci) Hiç kuşkusuz kolay bir süreçte değiliz. Bu süreci bozmak, yavaşlatmak isteyen içeride ve dışarıda çok sayıda odaklar, merkez var. Rahat durmuyorlar. Bütün dert 'güçlenen bir Türkiye'yi nasıl zayıflatırız' veya 'güçlü bir Türkiye asla olamaz' dertleri bu. Ama biz de inadına ne diyoruz, 'yeni Türkiye, güçlü Türkiye' diyoruz, bu olacak."

"Çözüm Süreci, bir pazarlık süreci, bir al-ver süreci değildir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Çözüm Süreci, bir pazarlık süreci, bir al-ver süreci değildir. Çözüm Süreci, taviz vermek asla değildir. Hele hele şehitlerimizin hatırasını incitecek, gazilerimizin vicdanını yaralayacak hiçbir adıma asla fırsat tanımayız." dedi.

"Muhtarlarımızı ihmal etmeyeceğiz"

Hiçbir zaman muhtarlarımızı ihmal etmeyecek. Bu şekilde yolumuza devam edeceğiz. 12 yılda nominal olarak muhtar aylığını yüzde 800 arttırdık.,Muhtarlıklarımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Büyük devlet olma vizyonu yerelde başlar.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler