YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Musul için son sözü söyledi: İzin almaya ihtiyacımız yok!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musul operasyonu konusunda son sözü söyledi. Erdoğan, 'Eğer sorun Suriye ve Irak'ta ise gereken tedbiri almak en çok Türkiye'nin sorumluluğundadır. Bunun için de bir yerlerden izin alamaya ihtiyacımız yoktur. almayı da düşünüyoruz'
Erdoğan Musul için son sözü söyledi: İzin almaya ihtiyacımız yok!
11 Ekim 2016 / 15:20 Güncelleme: 11 Ekim 2016 / 15:25

İstanbul'da 9. Avrasya İslam Şurası'nın açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin neden Başika'da olduğunu ve Musul operasyonuna neden katılmak istediklerini açıkladı.

İZİN ALMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ, BU BÖYLE BİLİNSİN

Bakınız bugün Irak'ta gerçekleştirilen operasyona 63 ülke müdahil olmuş durumda. Suriye'de aynı şekilde benzer bir durum var. Diğer ülkelerde de manzara farklı değil.  Bizim meseleye müdahil olmamızı istemeyenler diğer ülkelere ses çıkarmıyor. Eğer sorun Suriye ve Irak'ta ise gereken tedbiri almak en çok Türkiye'nin sorumluluğundadır. Bunun için de bir yerlerden izin alamaya ihtiyacımız yoktur. almayı da düşünüyoruz. Bu da böyle bilisin.

14 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA MESSİ FORMASI GİYDİRİP...

Bazı ülkeler Afganistan'da ve bir çok ülkede  tehdit var diye operasyon yapacak. Türkiye yanı başındaki tehlikeye müdahale edemeyecek. Biz bu çarpıklığı asla kabul etmiyoruz.Biz sabır sabır sabır dedik. 14 yaşındaki bir çocuğu Messi’yi çok sevdiği için, çocuğun üzerine  o formayı giydiriyorlar, bomba sarıyorlar, Gaziantep’teki kına merasimine onu göndererek orada patlatıp 56 kardeşimizin ölümüne neden oluyorlar. Hiç sesleri çıktı mı? Batı dünyasının sesi çıktı mı? Hayır. Biz ne dedik? Hayır durulmaz ve Cerablus’a girdik.

OBAMA SÖZÜNÜ TUTMADI

DEAŞ'ı Cerablus'tan attk. Oradan atmakla kalmadık Rai'den de attık. Şimdi güneye doğru bu DEAŞ'ı, PYD'yi sürüklüyoruz. ABD'ye dedik ki Münbiç'te PYD ve YPG olmayacak. Buranın yüzde 90-95'i Arap, buraya niye YPG'yi sokuyorsunuz? Koalisyon güçleri hep beraber temizleriz. Söz vermelerine rağmen tutmadılar. Biz şu anda kendi planımızı kendimiz uyguluyoruz.

 // Erol
O kadar. Tam yol ileri Reis imizinde söylediği gibi durmak yok yola devam...
11 Ekim 2016 18:10
kime demişti.. ecevite.. tam adamına
 // hursit dilaver
ama kemal onay almamız lazım.adam 1960da vesayetin meclisteki temsilcisi ve hükümeti denetleyip AYMye falan iptal ettirme partisi olduğundan bundan izin alınmalı.yoksa musulu altın tepsi de de verseler meşru olmaz.netekim cafer tayyar paşanın yalvarmasına rağmen, tayin edilerek musulu almamız durdurulmuştu.okuyun ve ağlayın.PETROL FIRTINASI kitabını yazan zat da ingiliz karşıtı olduğu için ölü bulunmuştu.biri kemal beye desin bari. İSMET PAŞA, ECEVİTE MUSULU FIRSATINI BULDUĞUNDA AL demişti.. ...
11 Ekim 2016 Salı 17:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler