YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Muhtarı olmayan demokrasi sakattır"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda konuştu.
Erdoğan: "Muhtarı olmayan demokrasi sakattır"
10 Mart 2015 / 13:08 Güncelleme: 10 Mart 2015 / 14:10

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye kritik bir dönemden geçiyor. Yeni vizyonlar, yeni hedefler doğrultusunda büyüyen, güçlenen Türkiye'nin buna uygun bir yenilenmeye, yapılanmaya olan ihtiyacı her geçen gün daha iyi ortaya çıkıyor. Eski Türkiye'nin alışkanlıklarıyla, kurallarıyla, kurumlarıyla bu dönüşümü tamamlayamayız, hedefe ulaşamayız. Bunun için köklü bir değişime ihtiyacımız var. 7 Haziran seçimlerinin bunun için bir fırsat olduğuna inanıyorum. Ben, yeni Türkiye için yeni anayasaya ve başkanlık sistemine ihtiyacımız olduğunu düşünüyor, bunu her vesileyle ifade ediyorum."

"Gezi olaylarını yeniden alevlendirme rüyası görenler var"

"Şu günlerde üniversitelerden sokaklara kadar bazı yerlerde tezgahlanmaya çalışılan oyunların gerisindeki niyeti de çok iyi biliyoruz. Hala masum gençlerin canı pahasına üniversiteleri kavgaların merkezi haline getirme, hala Gezi olaylarını yeniden alevlendirme rüyası görenler var. Türkiye bu karanlık günleri artık geride bıraktı. Artık hiçbir vatandaşım bu oyunlara, bu kirli tezgahlara, bu provokasyonlara rağbet etmiyor, etmeyecek."

"Hükümete diktatör yaftası vuranlar aslında kendi gönüllerindeki özlemi ifade edenlerdir"

 "Ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanına, hükümetine diktatör yaftası vuranlar aslında kendi gönüllerindeki özlemi ifade edenlerdir. Üstelik bu şekilde iftira ettikleri Cumhurbaşkanı son 12 yılda bir değil, iki değil, üç değil tam dokuz defa hem de oylarını sürekli artırmak suretiyle milletin desteğine mazhar olduğunu göstermiştir."

"Biz milletizin bağrından koptuk ve oradan yetiştik"

Biz milletizin bağrından koptuk ve oradan yetiştik. Milleti aldatmaya gerek yok, dürüst olmak gerek.

2010'da parti kapatma yasası görüşülürken meclisi terk etmişlerdi. İktidar partisi tekrar meclise sundu. Hadi gelin çıkaralım şu yasayı.

Sonra da kimse 'Kuşlardan haber aldım, partimi kapatacaklar" diye ortada dolaşmasın. Avrasya Tüneli önümüzdeki yıl inşallah bitecek. İnşallah dünyanın en büyük havalimanı bitecek.

Biz iş ürettik, üretmeye devam ediyoruz. Bunlar laf değil, iş. Ankara'ya indiğinizde böyle havalimanı mı vardı? Şehre inerken böyle güzel bulvarlar mı vardı? Yoktu. Bunlar oldu.

Büyük devletlere buralar yakışır. Büyük hayalleri olmayanlar buraları düşünemezler

Bu millet büyük bir millet, kendisine yakışını yapıyorlar. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kütüphane yapılacak, asgari 5 milyon kitap olacak, kütüphane 24 saat halka açık olacak.

"Siyaset samimiyet işidir"

Hem ulusal hem uluslararası yayınların nulunduğu bir kütüphane olacak. Siyaset samimiyet işidir. Samimi iseniz, mücadelenizin sonucunu görürsünüz.

Parlamentoya girmek muhtarlarımızın kendi yetkisidir. Büyük mahallelerdeki kendilerini sevdiren muhtarların parlamentoya girme ihtimallerinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Demokrasi sizde başlar. Muhtarı olmayan demokrasi sakattır. Sizinle bu iş yükselir.

Ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanına diktatör yaftası vuranlar kendi gönüllerindeki özlemiş söylemiş olur.Yalova'da asırlık çınarları kestiler, sesleri çıkmadı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler