YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan muhalefeti eleştirdi
Başbakan ve Cumuhrbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan büyük İstanbul mitinginde halkla seslendi.
Erdoğan muhalefeti eleştirdi
03 Ağustos 2014 / 18:41 Güncelleme: 03 Ağustos 2014 / 19:52

Erdoğan konuşmasına İstiklal Marşı'nı okuyarak başladı.

Başbakan Erdoğan, "Hitler Almanya'da nasıl ari bir ırk oluşturmaya çalışmışsa İsrail devleti de şu anda orada aynı hedefin peşinde koşuyor" dedi.

"En büyük vasiyetim..."

Erdoğan, "Bugün İstanbul'a veda etmiyorum. Ben bugün sizlere veda etmiyorum. Allah takdir ederse doğduğum bu şehirde vefat etmek, hiç olmazsa bu şehre defnedilmek benim en büyük arzum ve en büyük vasiyetimdir" dedi.

 

"Ekmel, Çekoslovakya diye devlet mi kaldı?"

"Çekoslovakya Devlet Başkanı arkadaşım' diyor. Ekmel, Çekoslovakya diye devlet mi kaldı? Artık Çek Cumhuriyeti var. Çekoslovakya diye devlet var mı  Çekoslovakya iki ayrı devlet oldu" dedi.

"Ne CHP ne de MHP bizim elimize su dahi dökemez"

Erdoğan, "Muhtaçlara ulaşma, mazlumların hakkını savunma, Türkmenlerin ihtiyaçlarını giderme noktasında, ne CHP ne de MHP bizim elimize su dahi dökemez, su. Kardeşlerim bu MHP'nin milliyetçiliği fasondur, fason. Bunların milliyetçiliği de halkçılığı da sahtedir, sahte. İşte biz bunların milliyetçiliğini, çıkardıkları ortak adaylarında, yani monşerde gördük" dedi.

"Biz tercüman mı arıyoruz?"

Erdoğan, "Neymiş profesörmüş, neymiş 3 dil biliyormuş. Biz tercüman mı yoksa ülkeyi yönetecek adamı mı arıyoruz?  Tercüman arıyorsak çok... 3 dil bilen de var, 5 dil bilen de var. Ben işte tercümanlarla götürüyorum işi hamdolsun" dedi.

"Sana gidesin diye nişan atktılar"

Başbakan Erdoğan, "Bu monşer aday zaten bu işlerden hiç anlamaz. Suudi Arabistan 'Bunu çekin' diye bize söyledi, mevcut cumuhurbaşkanımız Abdullah Bey'e söyledi, dışışleri bakanımıza söyledi. 'Bu adamı alın burdan' dedi. Biz de dedik ki 'Yani seçim yapıldı, seçimle geldi seçimle geleni alma imkanımız malum yok. Biz sizi bu noktada gücendirmek istemeyiz ama böyle bir imkan yok.' Bu bize ne dedi biliyor musunuz  'Benim arkamda durmuyorsunuz' dedi. Tamam da sen başarısızsın, beceriksizsin. Seni bundan dolayı istemiyorlar. Diyor ki 'bana nişan taktılar.' Sana gidesin diye nişan taktılar" dedi.

"Saldırılan gazetecilere dünaydan tepki var mı?"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Filistin'de şu ana kadar, bu son saldırıda 10 gazeteci hayatını kaybetti. Bizim oradaki Anadolu Ajansı büromuza, iki kez saldırı yapıldı, gazeteciler yaralandı. Hiç dünyadan tepki var mı? Ey uluslararası basın, ey basın örgütleri neredesiniz  Türkiye'de terör suçluları için 'gazeteciler tutuklu' diye ayağa kalkarsınız, Filistin'de ölen gazetecileri neden görmüyorsunuz?" dedi.

"Hiçbir zulüm ebedi değildir"

Erdoğan, "Hiç bir zulüm edebi değildir, gün gelecek zulümlerinin hesabını mutlaka verecekler. Bu bebek katillerinin, İsrail yönetiminin er ya da geç yaptıklarının hesabını hukuk içinde vereceğini biliyoruz. Dünyada vicdan sahipleri Filistin ve Gazze'nin yanında, samimi müminlerin hepsi Gazze'nin yanında"  dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

-Dünyada vicdan sahipleri Gazze'nin yanında.

-Kılıçdaroğlu, Bahçeli! Senin gidecek yerin var mı? Yanların da şimdi bir sipariş monşer adayı... 10 parti beni destekliyor diyor. 40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta çıkmaz.

-Gönüllü kuruluşlarımızla, AA ve TRT ile Gazze'deyiz.

-Yaralıların tedavi olduğu Şifa Hastanesi'ni biz yaptırdık. Gazze'ye ne yaptınız diye soranlar, bize değil Gazze'ye sorsunlar.

-Pensilvanya ihanet çetesi, otoriteden izin almadan hiçbir şey yapamaz. Mavi Marmara'da İsrail'in yanında olmadılar mı?

-7 Temmuz'da da bizim için emir aldılar.

-MHP'nin milliyetçiliği sahtedir.

-Bu MHP'nin milliyetçiliği fasondur. Bunların halkçılığı da sahtedir, sahte.

-"Çekoslavakya Devlet Başkanı benim arkadaşım" diyor. Çekoslavakya diye bir ülke mi kaldı? 21 yıl önce Çek Cumhuriyeti oldu.

-Yapılanlar CHP ve MHP seçmenine aykırıdır.

-40 günde siyasetçi olunmaz. Türkiye ile dertlenmeyen cumhurbaşkanı olamaz.

-Cumhurbaşkanlığı makamına giden siyaseti bilmezse hiçbir şey yapamaz. Türkiye'nin başına sekreter seçmiyoruz..

-'Muhtar bile olamaz' diye atılan manşetler bize tesir etmedi.

-Buna 3 tane koyun verin. Kaybeder gelir. Bundan bir şey olmaz.

-Belki de İstanbul'da Başbakan olarak yaptığım bu miting son mitingdir.

-Sizin karşınızda Başbakan, Cumhurbaşkanı adayı değil, Kasımpaşalı Recep Tayyip Erdoğan var.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler