YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Millete hesap veren başkandan diktatör olmaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York Times'ta kendisi hakkında yazılan yazı için sert eleştirilerde bulundu. Erdoğan, "Sen kimsin ya. Sen ABD yönetimine böyle bir şey yapabilir misin" dedi
Erdoğan: Millete hesap veren başkandan diktatör olmaz
25 Mayıs 2015 / 17:15 Güncelleme: 25 Mayıs 2015 / 17:21

SETA'nın Başkanlık Sistemi Paneli'nde konuşan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;
 
IMF ile görüşmelerin olduğu dönemde kendimi çok farklı bir atmosferde hissediyordum. Hovardalığı ile nam salmış biri vardı. Onunla Davos’ta görüşüyorduk. “Siz bizi idare mi edeceksiniz yoksa bu parayı bize mi vereceksiniz. ‘Ben bu parayı veriyorum ama sizi idare edeceğiz’ dersen biz böyle bir hükümet değiliz” dedim. Sonra kopardık bağı ve takır takır parayı ödedik. Şimdi Türkiye’de 5 milyar dolar ister hale geldiler. Bu bir dik duruşu gerektiriyor.
 
"Sen bir gazetesin haddini bileceksin" 

New York Times edep dışı bir yazı ile Erdoğan’ın Türkiye’sinde bunlar oluyor diye oradan göndermeyi yapmış adeta ABD’ye talimat veriyor. Niye duruyorsunuz diyor. Ya sen bir gazetesin haddini bileceksin.  Bir defa sen bunu yazmakla böyle bir haberi yapmakla kendi özgürlük alanının dışına çıkmakla Türkiye’ye müdahale ediyorsun.

Sen kimsin ya. Sen ABD yönetimine böyle bir şey yapabilir misin. Anında gereğini yaparlar. Böyle bir şey yok. Türkiye’deki malum medya grubu da, onlar da belli yerlerden destek almakla bu vesayeti sürdürmek istiyorlar. Yeni anayasa ve başkanlık sistemi bu darbecilerin önlerinin ebediyen kesilişinin ilanı olacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim iktidarımız milletimizin iktidarıdır. Onun için bu kadar çok direnişle, tehditle, saldırıyla, kumpasla karşılaştık. Sadece içeride değil dışarıda da... İşte bakın Amerika'da New York Times, yine bir edep dışı yazıyla 'Erdoğan'ın Türkiyesi'nde şu oluyor, bu oluyor' diye yine gönderme mi yapmış. Adeta Amerika'ya talimat veriyor, başka güçlere talimat veriyor. 'Niye veriyorsunuz ' diyor. Düşünebiliyor musunuz  Sen bir gazetesin, bir defa haddini bileceksin. Erdoğan'ın Türkiyesi'nde baskılar var ve bu baskılara ABD'nin şunun bunun müdahalesini isteyeceksin. Bir defa sen bunu yazmakla, böyle bir haberi yapmakla bir defa kendi özgürlük alanının dışına çıkmak suretiyle Türkiye'ye müdahale ediyorsun. Sen kimsin  Önce haddini bil. Acaba sen bunu şu anda Amerikan yönetimine karşı böyle bir şeyi yapabilir misin  Anında gereğini yaparlar, hiç bu işin şakası yok" dedi.

İnönü'nün miili şefliği ile başkanlık sistemini karıştırıyorlar

İnönü'nün miili şefliği ile başkanlık sistemini karıştırıyorlar. Millete hesap veren başkandan diktatör olmaz Vatandaş yeni Tükiyre'yi istiyor. 6 yıl SSK'ya genel müdürlük yaptın. SSK'yı iflas noktasında bıraktın. Uçakta gidiyoruz. Bakanlara soruyorum: Kaç derslik yaptık? Hiçbiri doğru dürüst cevap veremiyor. Ya bunu sen bilmezsen vatandaş nereden bilecek? Yurtdışından gelen devlet başkanları Marmaray'ı görünce hayran oluyorlar. Yaptığımız işlere bakın. Nasıl bir çalışma içerisinde olduğumuzu göreceksiniz. Milletin duygularını ve hayallerini istismar ediyorlar. Başkanlık sitemiyle bu mümkün olmayacak. İtalya koalisyonları yasakladı. 

Bunların gözleri var, görmüyorlar

 "Bizim başkanlık sistemi konusundaki ısrarımızın en başta gelen sebebi de istikrar ve güven ortamının sağlanmasına yapacağı güçlü katkıdır. Bizim istikrar ve güven ikliminin önemine yaptığımız vurguya itiraz edenler olduğunu görüyoruz. Onlara göre her şey istikrar değilmiş. Başkanlık sistemine karşı çıkmak adına istikrarı gözden çıkartacak kadar gözlerini karartmış durumdalar. Halbuki Türkiye'nin son 12 yılda sağladığı istikrar ve güven ortamı sayesinde elde ettiği kazanımlar ortada. Bunların gözleri var, görmüyorlar. Öyle bir durumdalar" dedi.

 

 // Rasim DUMAN
ALLAH(C.C.)'in bu aziz İslam Alemi'ne buyuk bir lutfu, kinindan cekilmis saglam ve mubarek ve mukaddes bir kilic. Sadece Yeni Turkiye'nin degil, butun bir İslam Alemi'nin umidi, kahramani,yasayan efsanesi. Rabbimden dilegim, O'na gelecek bela ve musibet, bana gelsin, uzun yillar bu kahraman arslan kukremesini aziz milletimiz saadetle dinlesin. Dostlarimiz mes'ud ve mesrur ; dusmanlarimiz mahzun ve mukedder olsun. Amin....
25 Mayıs 2015 20:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler