YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan, kıyameti çoktan koparırdı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Irak'ta Türkmenler'in yüz yüze kaldığı olayların açıkça kıyım ve etnik temizlik olduğunu söyledi.
Erdoğan, kıyameti çoktan koparırdı
05 Şubat 2013 / 12:53 Güncelleme: 05 Şubat 2013 / 12:56

 

Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmaya, geçen çarşamba günü Gaziantep'teki bir galvaniz fabrikasında meydana gelen patlamada yaşamını yitiren 7 kişiye Allah'tan rahmet dileyerek başladı.

İşçi sağlığı ve iş güvenliği konularında önleyici tedbirlerin alınmasının, iş yeri denetimlerinin sıklaştırılmasının ve risklerin başlangıç aşamasında giderilmesinin en büyük temennileri olduğunu dile getiren Bahçeli, çalışanların güvenli ortamlarda bulunmasının, ihmal ve kayıtsızlıklara prim verilmemesinin iş yeri sahiplerinin sorumlulukları arasında olduğu kadar, hükümetin de yapması gereken görevlerinden birisi olduğunu söyledi.

Kerkük'te pazar günkü gerçekleştirilen bombalı saldırıya değinen Bahçeli, ''Maalesef Irak Türkmenleri'nin çilesi bitmemekte, acısı dinmemekte, feryadı kesilmemektedir'' dedi.

Saldırıyı kınayan Bahçeli, Türkmenlere yönelik bombalı saldırıların çok ciddi düzeye ulaştığını ifade etti.

Bahçeli, Türkmenlerin sindirilmesi, yıldırılması ve yok edilmesi amacıyla adeta sürek avı başlatıldığını dile getirerek, şunları söyledi:

''Baskı, zulüm, işkence ve asimilasyon Türkmenler'i inim inim inletmektedir. Özellikle Kerkük'ün Türkmen kimliğini gasp etmek, Türkmenler'i eritmek için AKP'nin gurur kaynağı ve bölgesel bazda biricik müttefiki olan peşmerge yönetimi örtülü operasyonlara başvurmaktadır. Kerkük'ün Türklükle simgeleşmiş anıları, Türklükle anlam kazanan idealleri ve Türklükle pekişmiş gerçekleri kıskaca alınmış durumdadır. Kerkük zehirlenmekte, Kerkük darbelenmektedir.

Türkmenlerin yüz yüze kaldığı olaylar açıkça kıyımdır, açıkça etnik temizliktir. Türkmenler topluca katledilmekte, soykırıma tabi tutulmaktadır. Ancak AKP'den ses çıkmamakta ve tepki gösterilmemektedir. Türkmenler, Türk devletinin yardım ve desteğinden mahrum hale gelmiştir. Başbakan Erdoğan şayet, asla istemeyiz ama, Gazze'de benzer hadiseler yaşansaydı kıyameti çoktan koparmış, çoktan sesini İsrail'e karşı yükseltmişti. Filistin'de İsrail saldırılarından dolayı hayatlarını kaybeden kardeşlerimiz insandır da Türkmeneli'de periyodik olarak infaz edilen Türkmen kardeşlerimiz insan değil midir ''

AA

13:26
 // Kenan Akkuş
ASIL KIYAMET
Size kalsa, tüm Doğu ve Güneydoğudaki kürtleri, bölgeden sürüp, Türkmenleri yerleştirmek olurdu. Kıyamet asıl o zaman kopardı....
05 Şubat 2013 13:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler