YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Erdoğan keşke milletin adamı olabilse"
"Erdoğan keşke milletin adamı olabilse"
17 Temmuz 2014 12:46
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, "Recep Tayyip Erdoğan'a sesleniyoruz: Keşke milletin adamı olabilsen. Milletin adamı olabilseydin, Türkiye'nin bugün toplumsal barışı tehdit altında olmazdı" dedi.

Kart, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "kutsal ve ortak değerleri istismar ederek toplumu kutuplaştıran Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın, bir taraftan da aile bireyleriyle, 17 Aralık aktörleriyle, TRT, RTÜK ile birlikte, organize şekilde devleti sömürmeye, devletten beslenmeye ve milleti istismar etmeye devam ettiğini" öne sürdü.

"TRT ve RTÜK bünyesinde oluşturulan partizan kadrolaşma sonucunda, her iki kurumun da kayıt ve yasadışı çalışır hale geldiğini" savunan Kart, şunları söyledi:

"Aile bireyleri, kan ve sıhri akrabalık ilişkileri, aile bireylerinin arkadaşları, müsteşarlar, genel müdürler, milletvekilleri ve AK Parti örgütü üzerinden, kamu bankalarının için boşaltan, ihale dağıtan, istihbarat ve medyayı kişisel ve siyasi çıkarları için kullanan, kişisel ve siyasi çıkarları uğruna Türkiye'nin toplumsal barışını devlet eliyle ve devlet gücüyle tehdit eder hale gelen bir adam, milletin adamı olamaz.

Devletin Anayasal kurumları, Recep Tayyip Erdoğan'ın çiftliğine dönüştürülmüştür. Türkiye, kayıt ve yasadışı yöntemlerle yönetilmektedir. Türkiye, AKP'nin nüfuzuyla, bu nüfuzun kurumsal olarak kötüye kullanılması suretiyle kuşatılmıştır. Recep Tayyip Erdoğan'a sesleniyoruz: Keşke milletin adamı olabilsen. Milletin adamı olabilseydin, Türkiye'nin bugün toplumsal barışını tehdit altında olmazdı. Sen, 14. Louis'e özeniyorsun.

'Milletin adamıyım' diyerek Cumhurbaşkanlığına adayı olan Erdoğan, artık 'ben devletim, devlet benim' anlayışını, yasal, anayasal ihlaller ve etik dışı yöntemlerle uygulama aşamasındadır."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler