YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Kandil'de silah, bunlarda kalem var"
Erdoğan: Kandil'de silah, bunlarda kalem var"
03 Haziran 2015 07:51
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı programda HDP, Paralel Yapı ve Doğan Medya'nın birbirlerine destek olduklarını belirtti. Erdoğan; "Kandil'de silah, bunlarda kalem' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhurbaşkanı ile Gündem Özel” programında Melih Altınok’un gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. 

Doğan Medya’yı eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: 

“Bunlar hayatları boyunca hep vesayetten beslendiler. Şuanda da buradan beslenmeye devam ediyorlar. Şimdi mesela o medya grubuyla diğerleri isim vermeyeceğim, birbirlerine acayip düşmandırlar. Çok iyi bilirim. Çünkü kendisinden ayrılıp giden veya kendisinin ayırdığı köşe yazarlarının kurduğu biliyorsunuz bunlar gazeteler. Bunların beslendiği nedir? ya cumhurbaşkanına vuracak, cumhurbaşkanının ailesine vuracak. Başbakana vuracak. Bunlardan beslenecek. Şimdi tabi biz de onlarla hukuk içerisinde mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Onlar gidecekler Avrupa’yı ayağa kaldıracaklar. Nereyi ayağa kaldırırlarsa kaldırsın. Hukuk içinde sonuna kadar onlarla mücadele etmeye devam edeceğim. Çünkü bizi yalanla dolanla her şeyle iftirayla lekelemeye, karalamaya bunların hakkı yok. Kandil'dekilerin elinde silah var. Bunların da en önemli silahı ellerindeki kalemleri. Onu kullanıyorlar, iftirayla ve bunu da sınır tanımaksızın yapıyorlar. İşte attıkları başlıkları görüyorsunuz. Aynı şekilde paralel yapının attığı başlıklar kimlerle ne tür röportajlar yapıyor görüyorsunuz. Bunların bir araya gelmeleri mümkün müydü? Şimdi ama hepsi bakıyorsunuz, Ziya Paşa’nın 'dinime küfreden Müslüman olsa bari' diye bir şeyi var. Bunların durumu bu. Onlarda kalkıp bunu yapıyor. Bunu yapıyorlar. Bunlara karşı hukuk ne ise hukuk içindeki mücadeleyi sürdüreceğiz.”

Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler