YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: İyice sapıttınız ya...
Erdoğan: "Asgari ücreti ihaleye çıkarmışlar. Sizin biz geçmişinizi, cemaziyülevvelinizi biliyoruz. Siz memuru, işçiyi sömürdünüz. Hastane kapılarında bizi inim inim inlettiniz" dedi.
Erdoğan: İyice sapıttınız ya...
28 Mayıs 2015 / 15:42 Güncelleme: 28 Mayıs 2015 / 16:04

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nevşehir'de halka hitap etti. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları,

Türkiye'nin geçtiğimiz 70 yılının 40 yılı koalisyonlarla heba oldu

Türkiye'de 2002 yılında bütün yolların kavşak noktası Nevşehir'de 87 km bölünmüş yol vardı. Biz buna 188 km yol ilave ettik. Fark işte bu. Cumhurbaşkanı olarak Nevşehir'e yapılacak olan yatırımların takipçisi olacağım. Durmak yok diyeceğiz. Türkiye'nin geçtiğimiz 70 yılının 40 yılı koalisyonlarla heba oldu.

Türkiye'yi sıçrattık

Kardeşlerim altyapı ve üst yapı yatırımlarıyla Türkiye'yi sıçrattık. Türkiye'de 79 yılda 195 baraj inşa edilmişti. Biz 12 yılda 279 baraj ilave ettik. Bizden önce toplu konutta 43 bin konut yapılmış. Biz 12 yılda 657 bin toplu konut inşa ettik.

12 yılda Türkiye'yi böyle büyüttük

Siz memuru, işçiyi sömürdünüz. Bizleri hastane önünde inim inim inlettiniz. Benim vatandaşım ilacını alamıyordu. Ya milletini sevmek budur ya. Lafla milliyetçilik olmaz. Biz 12 yılda Türkiye'yi işte böyle büyüttük.

Asgari ücreti ihaleye çıkarmışlar

"Asgari ücreti ihaleye çıkarmışlar. Sizin biz geçmişinizi, cemaziyülevvelinizi biliyoruz. Siz memuru, işçiyi sömürdünüz. Hastane kapılarında bizi inim inim inlettiniz. Benim işçi kardeşim, memur kardeşim eczaneden ilacını alamıyordu. İstediği hastaneye gidemiyordu. Milletini sevmek budur. İnsanını sevmek budur. Milliyetçilik budur. Öyle lafla milliyetçilik olmaz."

Ben elbette meydanlara çıkacağım

Ben elbette meydanlara çıkacağım.Türkiye'nin kazanımlarını göz göre göre heba edemeyiz. Benim bunları vatandaşlarımıza anlatmam lazım. Beni cumhur seçti. CHP'si, MHP'si müracaat ediyor. Terör örgütünün temsilcisi var o da müracaat ediyor. Tabi red red red... Bunlar ne yasa biliyor ne da anayasa biliyor. Beni susturamazsınız. Biz bu meydanlardan geldik. Allah'ın izniyle burada duracağız. Ben milletin tarafıyım. Milletimin hakkını sonuna kadar savunacağım.

İyice sapıttınız ya

İyice sapıttınız ya. Bu ülkede güzel güzel çalışmak varken devleti ele geçirmek nerden çıktı. Çekirge bir sıçrar iki sıçrar ama üçüncü de sıçrayamadılar. Ben Cumhurbaşkanı olmadan önce söz vermiştim inlerine gireceğiz diye. Girdik şimdi de hepsi yurt dışına kaçıyor. Bunların her ilde imamları var. Ya imam mihrabı terk eder mi ya? Ama bunlar terk ediyor. Hukuk içinde ne yapılması gerekiyorsa yapacağız.

Biz vesayetle çarpışa çarpışa bugünlere geldik

Sözüm ona 'aydın' kisvesi altında 200 kişi bir araya gelmiş, bildiri yayınlamış. Onların da derdi eş başkanların partisinin barajı geçmesi. Bizi de vesayet rejimi oluşturmakla suçluyorlar. Biz vesayet rejimini 27 Mayıs darbesinden, 12 Eylül darbesinden, 28 Şubat postmodern darbesinden, 27 Nisan o bildirisinin okunduğu zamandan biliriz. Biz vesayetle çarpışa çarpışa bugünlere geldik. Bugün illa bir vesayet arayacaklarsa gitsinler arkasında durdukları yere baksınlar.

Bir popstar çıkardılar. İyi saz çalıyormuş

Bir popstar çıkardılar. İyi saz çalıyormuş, öyle diyorlar. Sesi de güzelmiş, öyle söylüyorlar. Hayırlı olsun. 6-8 Ekim olaylarında milleti sokağa döküp 50 kişinin ölümüne sebep olan bu değil miydi  Bir yandan da milleti tehdit etmekten geri durmuyorlar. Neymiş efendim, bölücü örgütün ve paralel yapının desteklediği parti barajı aşamazsa kriz çıkarmış, erken seçime gidilirmiş. Kim söylüyor bunu, bir yanda milliyetçi olduğu iddiasındaki partinin genel başkanı söylüyor. Böyle bir yanlış olabilir mi  Bunu nasıl söylersin  Bu ülkenin güvenlik güçlerini tepeden tırnağa nasıl yok farz edersin  Bu ülkede hukuka, yasalara ters hareket edenler gerekli muameleyi görür.

Bu sözde aydınların 6-8 Ekim olaylarında...

Vesayete niyetlenmek Van'da bilboardlara kan akan musluk resimleri asmaktır. Vesayeti istemek, bölgenin her yerinde vatandaşlarımızı kendilerine oy vermeleri için tehdit etmektir. Vesayeti desteklemek Diyarbakır'da 3. kattan atılan, bıçaklanarak otomobille üzerinden geçilen Yasin Börü'nün katline ses çıkarmamaktır. Bu sözde aydınların 6-8 Ekim olaylarında öldürülen 50 kişi için bildiri yayınladıklarını duydunuz mu, gördünüz mü  Ne aydını, bunlar karanlık, karanlık. Bunların hiçbir milli meselesi yok. Hiçbir milli mesele için bir bildiri yayınladıklarını görmedik, göremezsiniz. Çünkü bunlar hiçbir zaman benim milletimin canının, inancının, kültürünün, tarihinin, değerlerinin yanında yer almadılar. Bunlar her zaman milletin karşısında oldular.

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler