YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Erdoğan ile Gülen kavgasının sonu kestirilemiyor"
"Erdoğan ile Gülen kavgasının sonu kestirilemiyor"
26 Aralık 2013 19:15
Almanya’da 2’nci Devlet kanalı ZDF, yolsuzluk ve rüşvet suçlaması ile zor durumda kalan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın neredeyse 2 bakandan birini değiştirme yoluna gittiğini, Fethullah Gülen ile arasındaki kavganın nereye kadar gideceğinin kestirilemed

Türkiye'deki gelişmeleri ilk haber olarak ekrana taşıyan ZDF, Türkiye’deki rüşvet ve yolsuzluk operasyonu ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 26 bakandan oluşan kabinede kapsamlı görev değişikliğine neredeyse iki bakandan birini değiştirdiğini aktardı. Alman kanalı hükümetteki bu değişikliğin 3 bakanın istifasından saatler sonra yapıldığını ifade ederken, görveden ayrılan bakanlardan Erdoğan Bayraktar’ın başbakanı da istifaya davet ettiğini bildirdi. Haberde şöyle denildi:

"Türkiye’deki son gelişmeler son 10 yılda görülen en büyük siyasi krizlerden biri. Geçen yaz aylarında İstanbul’daki Gezi Parkı’na yönelik tartışmalı bir bina projesi ile alevlenince hükümete yönelik büyük protesto dalgası görüldü. Türk gözlemciler hükümet ile ABD’de yaşayan Türk yargı ve polis teşkilatında çok sayıda taraftarı bulunan Müslüman din adamı Fethullah Gülen arasında bir kavga olduğunu, sonucun bu aşamada kestirilemediğini söylüyor. Türkiye’de 17 Aralık’ta başlatılan soruşturmanın başından itibaren İstanbul Emniyet Müdürü başta olmak üzere düzinelerce polis memuru görevden alındı. Başbakan Erdoğan bu nedenle soruşturmayı engellemekle suçlanıyor. Buna ek olarak hükümet operasyonlara ilişkin kuralları değiştirdi."

 

DHA

21:04
 // n.s
Bu haber gezideki haberlere kiyasla normal sayilir...
26 Aralık 2013 21:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler