YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Herhangi bir geri adım atma söz konusu olmayacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan DAEŞ ve PKK'ya yönelik mücadele hakkında, Bu mücadele sonuna kadar sürecek Devlet vardır ve tüm imkanlarını devreye sokacaktır. Süreç başlamıştır ve rehavete fırsat vermeden devam edecektir" açıklamasında bulundu.
Erdoğan: Herhangi bir geri adım atma söz konusu olmayacaktır
28 Temmuz 2015 / 07:50 Güncelleme: 28 Temmuz 2015 / 15:51

Çin ziyareti önce havaalanında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları

Süreç şu anda başlamıştır

Şehirlerimizde, şehirlerimizin ilçe merkezlerinde, kırsalda nerede olursa olsun bu ülkenin her santimetrekaresinde devlet vardır. Devlet bu varlığını bütün imkanlarıyla seferber etmek suretiyle ortaya koyacaktır. Süreç şu anda başlamıştır, bu süreç herhangi bir rehavete fırsat vermeden de devam edecektir

Herhangi bir geri adım atma söz konusu olmayacaktır

Muş'ta şehit olan binbaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum.. Bu hanilere hak ettikleri şekilde cevap verilecek ve en kısa sürede alacaklardır. Bazı istismarlar yapılıyor. Türkiye'nin güneyde ve Kandil'de ve içeride vermiş olduğu mücadele sıradan değildir. Gerek DEAŞ gerekse de terör örgütleriyle verilen mücadele, sadece milletimizin huzuru, can ve mal güvenliği için devletin görevinin yerine getirmesidir.

Bu mücadele sonuna kadar sürecek.. Yeni yasayla birlikte terörle mücadeledeki yeni kanunlar uygulanmalıdır. Devlet vardır ve tüm imkanlarını devreye sokacaktır. Süreç başlamıştır ve rehavete fırsat vermeden devam edecektir. Bazı bilgi kirlilikleri yapılarak, Türkiye'nin terör örgütleri arasınd nbir ayrıma gittiğini iddia edenler Türkiye'nin gücünü hazmedemeyenlerdir. Bugünler ayrıca dostlarımızı tanıma günüdür.. Telefon diplomasisiyle liderlere her şeyi anlatıyoruz.

NATO'ya talebimiz var

NATO üyesi olan bir ülke saldırıya uğraması halinde NATO, üyesi olan ülkeyle ilgili kendisine her türlü desteği verir. Şu anda saldırıya uğramış olan Türkiye, burada kendisini koruma, güvence altına alma haklarını şu anda kullanmaktadır, bunu sonuna kadar da kullanacaktır. Burada uluslararası hukuktan kaynaklanan ne hakkımız varsa kullanıyoruz, kullanmaya da devam edeceğiz. Diyoruz ki 'burada NATO'ya da düşen görevler her an olabilir dolayısıyla NATO'nun da bu konuda hazırlıklı olması talebimiz var

ABD ile güvenli bölge söz konusu mu?

Şu anda ilk adım güvenli bölgenin alt yapısını oluşturmaktır. Konuyla ilgili Obama ile yaptığımız görüşmede bunları etraflıca ele aldık. Sözü edilen bölgede, tehditlerden arındırılmasıyla bizdeki 1 milyon 750 bin Suriyeli'nin geri dönmeleri için de zemin oluşturulacaktır.

Aynı zamanda ulusal güvenliğe tehdit oluşturan bölgedeki malum unsurlar var. Bizler için ikmal bölgesi dediğimiz bölgenin tehditten arındırılması ve güvenli bölge oluşturulması takdir edersiniz ki bizdeki 1 milyon 700 bin Suriyeli vatandaşların artık ülkelerine dönme beklentisi içinde olmaları bakımından zemin oluşturacaktır. İlk etapta buraların arındırılması ve temizlenmesi ve güvenli hale getirilmesinden sonra güvenli bölge tanımı yapılmasının adımı atılmış olacaktır.

DEAŞ da PKK da terör örgütüdür

NATO ülkesi saldırıya uğrarsa NATO her türlü desteği verir. Saldırıya uğrayan Türkiye burada kendini koruma haklarını kullanmaktadır. Bunu sonuna kadar da kullanacaktır. Burada uluslararası hukuktan kaynaklanın haklarımızı kullanmaya devam edeceğiz. Burada NATO'ya düşen görevler de olabilir. NATO da hazırlıklı olmalıdır. ABD'nin yaptığı açıklamaları duydunuz. DEAŞ nasıl bir terör örgütüyse PKK da bir terör örgütüdür diye açıklama yaptı. DEAŞ terör örgütü ee onunla savaşıyorsa diğeri terör örgütü değil, öyle bir şey yok. Türkiye'de şu anda bir siyasi partinin bu terör örgütüne karşı tavrını duydunuz mu? Tam aksine onları sahiplenmenin gayreti içinde olmuştur. Sahip çıkmaya da devam ediyor. Türkiye uluslararası noktadaki bütün dezenformasyona karşı ülkeleri bilgilendiriyoruz.

 

 

şimdiye kadar Nerede idi
 // mert
Bu duruma gelene kadar bunları her yaptığına yaramaz çocuğa kızar gibi hı dendi.vatandasin devlete olan inancı azalırken Nerede idi. Halk bunlara hersey beleş biz hamal. yardım şekil gibi elektirik beleş. çocuk yardımı. v.s.ic Anadoluda kimseye onlara yapılan yardımın yarısı yapılıyor mu.bir şehrin neredeyse tamamı sosyal yardım. alıyor. soruyorum kim bu devletin vatandaşı. kim meraba. cevabı herkez biliyor...
28 Temmuz 2015 13:41
 // mustafa
ben de nato nun üzerine düşeni yapacağına inanmak istiyorum....
28 Temmuz 2015 11:32
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler