YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "HDP'nin samimiyetsizliği görüldü"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ağrı'daki saldırı ile ilgili olarak, "Bu olay bölücü terör örgütünün ve onunla aynı çizgideki siyasi partinin samimiyetsizliğinin bir defa daha ispatı mahiyetindedir" dedi.
Erdoğan: "HDP'nin samimiyetsizliği görüldü"
14 Nisan 2015 / 17:03 Güncelleme: 14 Nisan 2015 / 17:07

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve beraberindeki heyeti kabulünde konuştu.

"Ağrı'daki saldırı o partinin samimiyetsizliğini gösterdi"

"Ağrı'da yaşanan hadisenin, devletin, Çözüm Süreci konusundaki duruşuyla kesinlikle bir ilgisi yok. Tam tersine bu olay, bölücü terör örgütünün ve onunla aynı çizgideki siyasi partinin samimiyetsizliğinin bir defa daha ispatı mahiyetindedir. Bunu, söz konusu siyasi partinin eş genel başkanının ve diğer yetkililerinin ifadelerinde açıkça görmek mümkün." dedi.

"Ağrı'daki terör saldırısı terör örgütünün güdümündeki partinin kurguladığı bir provokasyondur"

"(Ağrı'daki terör saldırısı) Bir provokasyon varsa bu devletin değil, terör örgütünün güdümündeki partinin kurguladığı bir provokasyondur. Yaralanan jandarma personelimizin kendi haline terk edildiği, böyle bir iddia var ya, güya orada jandarma yaralı halde bırakılmış, onları siviller, kendi mensupları oradan gelip almış. Bunların hepsi kayıtlarla resimlerle zaten elimizde mevcut. Bunların tümü, külliyen yalandır."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler