YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Hasretle beklediğimiz bir çağrıydı"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'a hareketinden önce basın açıklaması yaptı.
Erdoğan: "Hasretle beklediğimiz bir çağrıydı"
28 Şubat 2015 / 18:02 Güncelleme: 28 Şubat 2015 / 18:40

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Burada silahı bırakması gereken bölücü terör örgütünün mensuplarıdır. Eğer burada güvenlik güçlerimizin silahı bırakması bekleniyorsa bu ham hayaldir, böyle bir şey olmaz. Güvenlik güçlerinin enstrümanıdır silah. Onunla beraber yaşar ve o silahın hedefi huzurdur, güvenliği sağlamaktır, huzuru getirmektir. Kalkıp da asker, polis bunlar da silahı bıraksın deniliyorsa, böyle saçmalık olmaz" dedi.

"Her şey uygulamaya dayalıdır"

"Her şey eninde sonunda uygulamaya dayalıdır. Bu uygulama nedir  Silahların bırakılmasıdır. Bırakıldığı andan itibaren da zaten bu ülkede huzur, refah ortamı çok daha farklı bir şekilde gelişecektir"

"Temennim odur ki, yapılan açıklamaların arkasında durulur"

"Çağrılar güzeldir ama aslolan daha önceden söylediğim gibi uygulamadır. Acaba bu uygulama şu seçim öncesinde veya seçimlerde araziye ne kadar yansıyacak? Bundan önce mart seçimlerinde maalesef yansımadı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yansımadı. Yine aynı şekilde devam etti. Temennim odur ki, yapılan açıklamaların arkasında durulur ve bununla ilgili adımlar da atılır"

"Hasretle beklediğimiz bir çağrıdır"

"Silahların bırakılması çağrısı, bizler için çok çok önemli bir beklentiydi. Bu demokratik açılım süreciyle başlayan bir çağrıdır. Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'yle başlayan bir çağrıdır. Şimdi de çözüm süreciyle devam eden ve noktalayalım diye hasretle beklediğimiz bir çağrıdır"

"Bunu savunan ülkeye ihanet içindedir"

"Bana göre faiz lobisinin tehdidi var. Biz faiz lobisine hizmet etmekle mükellef değiliz. Bunu kim savunuyorsa savunsun bana göre faiz lobisinin kulu kölesidir ve bu ülkeye de yine söylüyorum ihanet içindedir"

"Şaka yapıyorsun herhalde"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyareti sırasında Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile görüşüp görüşmeyeceğine ilişkin soruya, "Şaka yapıyorsun herhalde. Böyle bir şey arkadaşlar söz konusu değil. Bizim gündemimizde böyle bir şey asla söz konusu değil. Böyle bir şeyin olabilmesi için çok ciddi bir defa olumlu istikamette adımların atılabilmesi lazım" yanıtını verdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler