YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan hakkında suç duyurusu
Erdoğan hakkında suç duyurusu
23 Mart 2012 12:52
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Özeleştirme İdaresi ve iktidarın, özelleştirmeye ilişkin uygulamalarda usulsüzlük yaptığını ileri sürdü.

Kart, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, özeleştirme kapsamında, alıcı firmanın, iptal kararını bertaraf etmek için hisseleri ortaklara devrettiğini belirtti. Daha sonra hisse devrinin iptali ve fabrikanın iadesi için dava açıldığında asli ticaret mahkemesinin Danıştay'dan çıkacak sonucu beklediğini ifaden eden Kart, ''Danıştay, iptal kararını veriyor. Dolayısıyla Asli Ticaret Mahkemesi de hisse devrini iptal etmeli. Ancak bu arada Özeleştirme İdaresi davadan vazgeçiyor. Yani iktidardan aldığı emir ve talimatların gereğini yerine getiriyor'' diye konuştu. Kart, Seydişehir Alüminyum İşletmelerinin bu duruma örnek olduğunu savundu.

Atilla Kart, konuyla ilgili olarak, Özeleştirme İdaresi Başkanlığı yöneticileri ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkında, ''görevi kötüye kullanmak'' iddiasıyla suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler