YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Erdoğan gerçek bir sosyalist"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanı Yiğit Bulut, "bu ülkede gerçek bir sosyalist varsa o da Recep Tayyip Erdoğan" dedi.
"Erdoğan gerçek bir sosyalist"
02 Ekim 2013 / 12:06 Güncelleme: 02 Ekim 2013 / 16:37

Başbakan Erdoğan’ın ekonomiden sorumlu Başdanışmanı Yiğit Bulut, İstanbul Ataşehir'de katıldığı bir panelde konuştu.

Türkiye ’deki ekonomik değişimleri değerlendirirken sol görüşleri eleştiren Bulut "Bugün kendilerini sol, sosyalist, adalet kavramları içinde tanımlayanlara soruyorum. Son 60 yıldır bu ülkedeki bankacılık sistemi ile tek kelime ettiniz mi? Son 60 yıldır bu ülkedeki işçi haklarıyla ilgili tek kelime ettiniz mi, yerleşik sermaye gruplarının menfaatine olmayan tek cümleniz var mı?” diye sordu.

“Eğer varsa, tek kelime ettiyseniz ben sosyalistlerden özür dileyeceğim" diyen Yiğit Bulut, Başbakan Erdoğan’ın gerçek bir sosyalist olduğunu belirterek “Bu ülkede gerçek bir sosyalist varsa o da Recep Tayyip Erdoğan ” iddiasında bulundu.

ÇADIR CUMHURİYETİNDEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NE
 // DÜNYANIN EN SOSYALİST ADAMI
Ne badem bıyıklı, ne şakirt ne de partizan biriyim. İtiraf etmeliyim ki, Tayyip baba; 21.yy'lın gelmiş geçmiş en büyük lideridir. Hem de dünya lideri. Öyle liderlere atam matam bilmen ne diye tapan birisi de değilim. O dönem eski çağlarda kaldı. Bu milletten, Atatürk'ten sonra adam çıkmaz diyenler, büyük bir yanılgıya düşmüş, alası çıkmıştır ve çıkacaktır....
02 Ekim 2013 Çarşamba 14:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler