YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan, Esad'ı soykırım yapmakla suçladı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye rejimine sert eleştirilerini Fas'ta da sürdürdü. Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'i soykırım yapmakla suçladı.
Erdoğan, Esad'ı soykırım yapmakla suçladı
04 Haziran 2013 / 08:46 Güncelleme: 04 Haziran 2013 / 08:49

Fas Başbakanı Abdulilah Benkiran'la ortak basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, Suriye'deki sıkıntılı süreçten en çok etkilenen ülkelerden birinin Türkiye'ye ait olduğuna dikkat çekti. Türkiye'de 300 bine yakın Suriyeli sığınmacının bulunduğunu hatırlatan Er doğan, "Açık kapı politikası ile kardeşlerimize elimizden gelen desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz." dedi.

"2. Cenevre süreci temenni ederiz ki bütün ilgili ülkelerin dayanışması ve birlikteliği ile Suriye’deki gelişmelere olumlu katkılar sağlar." diyen Erdoğan, muhalefetin iradesi dışlanacak olursa bu sürecvin başarılı olacağına inanmadığını dile getirdi. Ölüm ve Suriye’nin adeta yıkımına giden sürecin duracağını ümit ettiklerini dile geitren Erdoğan, "Esed, çocuk-kadın demeden çok ciddi bir soykırım ve katliam içerisindedir. Uçaklarla yaptığı taarruzlarla gerçekleştirmektedir. 250 civarında balistik füze kullanıldığını tespiti artık ortadadır." dedi. Yetkili uluslararası kuruluşların müdahil olacaklarına inanıdığını ifade eden Erdoğan, "Başta BMGK olmak üzere sürece daha duyarlı davranmaya davet ediyoruz." diye konuştu.
 

 

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler