YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Eğer başarsalardı Fethullah Gülen...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Eğer 17 - 25 Aralık gerçekleşseydi Pensilvanya başka havayla gelecekti, onun gelişi ertelendi" dedi.
Erdoğan: Eğer başarsalardı Fethullah Gülen...
05 Ağustos 2014 / 09:08 Güncelleme: 05 Ağustos 2014 / 09:28

İşte Başbakan'ın konuşmasından satır başları:

YSKya sert tepki

Yurt dışında oy kullanma oranı yüzde 10'u bile zor aşacak. (Yurtiçi oy kullanma) Kamoyu araştırmalarında oy kullanma orası yüksek görünüyor.

Son bedduaya İsrail'le cevap

Pensilvanya Ulusal güvenliğimizi tehdit eden bir durumdur. Monşer aday bunlardan biri. Bunlarda bir çizgi söz konusu değil. Yalpalıyor her şey olabilir.

Gazze'de ölenlerin sayısı Bin 900'u buldu. Pensilvanya'dan onları lanetleyen bir şey duydunuz mu?

İnlerine girilicek sözlerinden sonra bir takım gerçekler ortaya çıktı. Bunlar ortaya çıkınca şovmenler tuzluklar adliyeye akmaya başladı. Bunlar suçtur. Senin milletvekili olman nezerathaneye girme hakkı vermez. Buraya girmek sadece avukatların hakkıdır. Milletvekili olmak oraya girme şov yapma hakkı vermez. Bunlar suçtur. Bunlarda yalan takiye ve suç var. Burada daha yolun başında olduğumuz söylemem lazım.

Eğer başarsalardı Gülen Türkiye'ye gelecekti

Gezi olayları, 17 Aralık, 25 Aralık bir darbe girişimidir. Eğer 17 -25 Aralık gerçekleşseydi. Pensilvanya başka havayla gelecekti. Onun gelişi ertelendi. Onlar şu anda son çırpınışlarını yapıyorlar. Bu can bu tende oldukça ulusal güvenliğimiz tehdit eden paralel yapılarla mücadele edeceğiz.

Paralel Yapı'yı referandumdan sonra hissettik

7 Şubat'ta böyle bir yapılanmanın olduğunu hissettik. Referandumun ardından yapılan atamalarda onu hissettik. Yargıtay'da danıştayda. Böyle bir yapılanmanın olduğunu referandum sonrası yapılan bazı atamalarda bunu gördüm "Ya nereye gidiyoruz" dedim.

Bunlarda nankörlük, ihanet, ne istersen var! 

İşin henüz başında olduğunu söylemem lazım. Yargı şimdi gereğini yapmaya başladı. Gezi olayları 17-25 Aralık bu ülkede bir darbe girişimidir. Bunlar başarılı olsaydı Pensilvanya'daki burada başka havayla gelecekti. Şahsımla ilgili kayıtlar giren 'dönemin başbakanı.' Benim uluslarası yaptığım telefon görüşmelerini dinliyor. Kim bilir bunu ondan sonra nereye servis ettiler. Bunların şirazesi kaçmış. Eski adalet bakanımla enerji bakanım arasında geçen dinlendi.

Şifreleri şu anda tamamen çözdük diyemem çözmeye başladık. Onlar rahat duracak mı? Diyemem. Onlar son çırpınışlarını yapıyorlar. Bu can bu tenden oldukça ulusal güvenliğimizi tehdit eden paralel yapı ve benzerleriyle mücadeleye devam edeceğim. İki de bir Bahçeli konuşuyor ya Türkmenler diye. Yardım tırlarını çevirenler kimdi? Paralel yapı. Böyle bir şey olabilir mi?

Bunlarda nankörlük var ihanet var ne istersen var. Devleti çalıştırmamak için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler