YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Durmuş Bey kendi işine baksın!"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Ebubekir Kitta ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, bir gazetecinin Merkez Bankası Eski Başkanı Durmuş Yılmaz'ın açıklamarını sorması üzerine sert çıktı.
Erdoğan: "Durmuş Bey kendi işine baksın!"
03 Şubat 2015 / 18:49 Güncelleme: 03 Şubat 2015 / 19:37

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Durmuş (Yılmaz) Bey kendi işine baksın. Onu muhatap alıp da burada herhangi bir şey söyleyecek halim yok. Kendisinin başarı grafiğini gayet iyi bilen birisiyim. Onların dönemi bir defa bizim faizle mücadelemizde çok farklı bir mücadeleyi sürdürdüğümüz dönem olmuştur. Kendi maharetleri değildir, bizim özel gayretlerimizdir. Bir şeyi daha bilmeleri lazım, düşük faiz, büyüme, orada da tespitleri çok çok yanlış. Gerek Amerika'yı bu şekilde değerlendirmesi ayrı bir yanlış, Batı'yı bu şekilde değerlendirmesi ayrı bir yanlış." dedi.

"Türk devletine aykırı düşenlere karşı biz ülkemizde fırsat tanımayız"

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu paralel devlet yapılanması, paralel yapıyla ilgili konuda bildiğiniz gibi Mali, uzun yıllara sari olarak bu örgütün en çok yerleştiği ülkelerden bir tanesi ve bu konuda 'Türkiye hükümetine, Türk devletine aykırı düşenlere karşı biz ülkemizde fırsat tanımayız' dediler" dedi.

"Mali'nin toprak bütünlüğü bizim için önemli"

"Mali son derece hassas bir dönemden geçiyor. Mali'nin toprak bütünlüğü bizler için büyük önem arz ediyor.

Tarihinde sömürgeci ülke lekesi olmayan ülke olarak, ilişkilerimi kazan kazan ilkesine dayanmaktadır. Hedefimiz Afrika'nın tamamında büyükelçilikleri olan bir ülke olmak. TİKA'nın  Mali'de atacağı adımlar bizler için önemli."

"Konu İslam olunca iş değişiyor. Dinimiz barıştır."

"Teröre karşı bütün insanlığın ortak bir mücadele etmesi şart. Uluslararası kurumların müşterek tavır alması gerekir. Konu İslam olunca iş değişiyor. Dinimiz barıştır. Terörle İslam'ı yan yana getirmeye çalışıyorlar.

Paris'teki olay buna örnektir. Peygamberimize hakaret etmek özgürlük değildir. Biz Hz. İsa'ya, Hz. Musa'ya Hz. Peygamber'imize gösterdiğimiz sevgiyi gösteririz. Onlar bizim peygamberlerimiz. Bu imanımızın şartıdır. Acaba bunu Museviler yapabiliyor mu?"

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler