YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan, dün milletvekillerine hitaben 40 dakikalı
Erdoğan, dün milletvekillerine hitaben 40 dakikalı
18 Mart 2008 08:39
Erdoğan, dün milletvekillerine hitaben 40 dakikalı

Erdoğan, “Bizim dönemimizde mafya kaldı mı? Çeteler hep çöktü. Bundan rahatsız olanlar mı var acaba? Ergenekon’u çökerttik, bundan rahatsız mı olan var?” dedi


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, AKP’nin kapatılması istemli davanın açılması sonrası dün ilk kez bir araya geldiği AKP milletvekillerine, “Endişe etmeyin. Dava ile oylarımız düşmez, daha da artacak. Bunlar bizim tarlamızın bereketini artırıyor” dediği öğrenildi.
Erdoğan’ın iktidarın icraatları anlatırken Ergenekon başta olmak üzere çeteleri ve mafyayı çökerttiklerini belirterek, “Acaba bundan rahatsız olanlar mı var?” diye konuştuğu belirtildi.
Erdoğan, ‘kapatılma davası’ nedeniyle dün olağanüstü toplandığı AKP milletvekillerine hitaben 40 dakikalık bir konuşma yaptı. Edinilen bilgilere göre Erdoğan özetle şu mesajları verdi:
DİK DURMALIYIZ: Türkiye’nin AKP’ye ihtiyacı var. Dik durmalıyız, cesaretli olmalıyız. Çekinecek hiçbir şeyimiz yok. Birlik ve beraberlik içinde, bu süreci yönetelim. Biz davayla ilgili gerekli tedbirleri alıyoruz. Davayla ilgili halka ve teşkilata sükunet telkin edelim.
Kimse olumsuz taşkınlıklarda bulunmasın. Bize ortalığı sakinleştirmek, gerginlik yaratmamak düşer. İki gün Güneydoğu’daydım. Halkın sevgisini ve heyecanını gördüm.
Bu tür yıldırma hareketleri bizi yolumuzdan döndüremez. Aksine bizi kamçılar. Tarlamıza bereket, rahmet tohumu eker. Aynı anlayışla yolumuza devam edeceğiz.
OYLAR DÜŞMEYECEK: Davanın açılması ile oylarımız düşmeyecek, aksine artacak. Demokratik mücadelemiz sonuna kadar sürecek. Bildiğimiz yoldan devam edeceğiz, dönmeyeceğiz. Siz sakın açıklama yapmayın. Sabırlı ve sakin olun. Haklı durumdan haksız duruma düşmeyelim. Bizim kaygımız yok. Bölgelerdeki insan manzaraları yüreğimizi kabartıyor.
AKP kurulurken 40 bin denekli anket yaptırdık. Bu partiyi millet kurdu. Onlar, ‘başka partiye gerek yok’ dedi. Duygusallığa kapılmayın, basına açıklama yapmayın, vatandaşlarla konuşurken de itidalli olun. Bizim rotamızı millet çizdi. Arkamızda millet olduğu sürece kimse bize bir şey yapamaz.
ERGENEKON VURGUSU: Çetelerin, mafyanın ve karanlık ilişkilerin üzerine gittik. Ergenekon, bunun en önemli gelişmelerinden birisidir. Bizim dönemimizde mafya kaldı mı? Çeteler hep çöktü. Bundan rahatsız olanlar mı var acaba? Ergenekon’u çökerttik, bundan rahatsız olan mı var?
AKP merkez partisidir. Bizi aşırı uçlarda göstermek kadar büyük haksızlık olamaz. Asla aşırılık içinde olmamalıyız. Bu olayların arkasında Türkiye’yi tekrar eski karanlık günlere döndürmek isteyenler var.
Bu iş siyaset mühendislerinin işi. Halka tepeden bakanlar, fildişi kulelerde halkı yönetmeye alışanlar, Türkiye’nin bu gidişinden rahatsız oldular. Hedefimiz yerel seçimler. Bölgelere gidin. Vatandaşlara bütün gerçekleri anlatın. Hizmetlerinizi aksatmayın. Bu olaylara takılıp kalmayın. Tahriklere gelmeyin. 

Milliyet
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler