YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Devrim sandıkta olur. Yalnızlığı umursamıyorum"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Latin Amerika ziyareti dönüşünde, Küba lideri Castro'ya devrimin sandıkta olduğunu söylediğini belirtti. Erdoğan ayrıca, liderler nezdindeki yalnızlığı da umursamadığını ifade etti.
Erdoğan: "Devrim sandıkta olur. Yalnızlığı umursamıyorum"
15 Şubat 2015 / 11:15 Güncelleme: 15 Şubat 2015 / 11:29

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık olarak 1 haftayı bulan Kolombiya, Küba ve Meksika ziyaretinden sonra Türkiye’ye dönüş yolunda gazetecilere gündemle ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, "One minute gibi çıkışların sizi yalnızlaştırıyor mu?" sorusuna "Liderlerin kıskançlıkları" dedi.

"One Minute" gibi çıkışların sizi dünyada yalnızlaştırdığını ileri sürenler var. Ne dersiniz?

Dünya nezdinde yalnızlığı umursamıyorum.Bizim için halkın nezdinde durumumuz önemli. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde görüyoruz ki, halk bizi yalnızlığa itmemiş, bağrına basmış. Dünyaya baktığınızda halklar nezdinde de yalnızlık yok. Liderler nezdinde olabilir ama bu durum da kıskançlıktan başka bir şey değil.

"Devrim sandıkta yapılır"

Ben de şöyle söylüyorum; en önemli olan halkın devrimidir, silahlı devrim değil. Halk sandıkta devrim yapar ve onun için de mutlu olur. Yoksa silahla yapılan devrim devrim değildir. Bunu tabi ben söyledim, Raul Castro değil... Önümüzdeki dönem bir sıçrama olabilir. Burada önemli olan bizim Küba’ya, onların da bize yaklaşımıdır.. Meksika’da Nyeto, Devlet Başkanı. Seviliyor ülkesinde. Türkiye olarak burada belli bir performans ortaya koyarsak bir ilerleme kaydederiz. Meksika’da başkanlık 6 yıl. İki dönem yapılamıyor. Sayın Nyeto ile uzun uzun başkanlık konusunda konuştuk. Bu arada İbrahim (Kalın) Bey’i görevlendirdim. Bu konuyu karşılıklı görüşecek ve içerik alacak.SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler