YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan defnedilmek istediği yeri açıkladı
Erdoğan defnedilmek istediği yeri açıkladı
03 Ağustos 2014 22:30
Başbakan ve cumhrubaşkanı Adayı revep Tayyip Erdoğan büyük İstanbul mitinginde, yola çıktığı şehirde en büyük vasiyetini açıkladı.

Erdoğan, çok çalıştıklarının, çok gayret ettiklerinin ancak çalışmaya devam edeceklerinin altını çizerek, şunları söyledi:

"Ben bugün İstanbul'a veda etmiyorum, sizlere veda etmiyorum. Allah takdir ederse, doğduğum bu şehirde bugünlere kadar teneffüs ettiğim bu şehirde vefat etmek, hiç olmazsa bu şehre defnedilmek benim en büyük arzum, en büyük vasiyetimdir. İnşallah son nefesime kadar milletimle, yol arkadaşlarımla, en çok da İstanbul'da olmayı sürdüreceğim. Biz, nereye geldiğinden daha ziyade nereden geldiğini önemseyen bir kültürün mensuplarıyız. Sizin karşınızda milletvekili değil, başbakan değil, cumhurbaşkanı adayı değil, en başta Kasımpaşalı Recep Tayyip Erdoğan var. İnşallah hep de öyle olacak.

Siyasete ilk adımı attığım bu şehirde, daha en başından bugüne kadar bir arada yol yürüdüğümüz tüm arkadaşlarımdan helallik diliyorum. Siyasi mücadelemiz sırasında hayatını kaybeden tüm kardeşlerime de Rabbimden rahmet niyaz ediyorum. İsimlerini tek tek sayamayacağım nice dostum, arkadaşım yakınım var. Siyasi mücadelemiz sırasında kaza yaparak, saldırıya uğrayarak, başka sebeplerle aramızdan ayrılmış tüm yol arkadaşlarıma Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Bu bir son değil, bu bir veda değil, bu bir bitiş, bir nihayet değil. İstanbul'da besmele çektik, Fatiha okuduk, yola revan olduk, defalarca kitabın son sayfasını kapattık, yeniden ilk sayfasını açtık, yeniden besmele çekip, Fatiha okuduk. Bugün de bir hatime günü. Bugün de İstanbul'da bir sayfayı kapatıyor, yeni bir sayfayı açıyoruz."

Fatiha Suresi'nin meailini okuyan Erdoğan, konuşmasını "Rabbim tekrar tekrar sizlerden razı olsun. Yolumuz, bahtımız her daim açık olsun. Yol arkadaşlığımız, kardeşliğimiz ebedi olsun. 10 Ağustos, ülkemiz, milletimiz ve bayrağımız için hayırlara vesile olsun. Aşkım, sevdam, tutkum, kavgam İstanbul!" sözleriyle tamamladı.

Konuşmasının ardından Erdoğan, alandaki katılımcılarla birlikte "Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda" dizelerini söyledi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler