YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan, Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu bir araya geliyor!
Erdoğan, Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu bir araya geliyor!
16 Aralık 2014 13:01
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yarın Konya'da Şeb-i Arus törenlerinde buluşacak.

Erdoğan ve Davutoğlu, anma programı öncesi Konya- İstanbul arası Yüksek Hızlı Tren'in açılış törenine katılacak.

Mevlana'ya anmak için düzenlenen ve 7 Aralık günü 'Sevgi ve Hoşgörü Yürüyüşü' ile başlayan 'Mevlana'nın 741'inci Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri' 17 Aralık günü (yarın) Şeb-i Arus ( Mevlana'nın, Allah'a sevgiyle kavuşma günü olarak düşündüğü ve düğün gecesi olarak adlandırdığı gece) törenleriyle sona erecek.

Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi'nde yapılacak törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çok sayıda bakan ve davetli katılacak.

Konya İstanbul YHT seferleri başlıyor

Şeb-i Arus törenleri için kente gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, öğle saatlerinde ise Konya Gar'ın da düzenlenecek olan Konya- İstanbul arası Yüksek Hızlı Tren'in açılış törenine katılacak.

Erdoğan ve Davutoğlu, Valilik tarafından Dedeman Otel'de gerçekleşecek akşam yemeğinde ise Konya il yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve işadamlarıyla bir araya gelecek. Ardından Şeb-i Arus törenine geçecek.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler