YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Erdoğan dava açacağına..."
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'nun Hizbullah'la ilgili iddialarına verdiği yanıtı "Başbakana yakışmayan bir uslüp"şeklinde eleştirdi.
"Erdoğan dava açacağına..."
24 Ocak 2011 / 14:32 Güncelleme: 24 Ocak 2011 / 15:04

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun AK Parti ve Hizbullah'la ilgili iddialarına verdiği yanıta ilişkin, ''Bu üslup hiçbir başbakana yakışmayan bir üsluptur'' dedi.

Tekin, parti genel merkezinde bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı. AK Parti yöneticilerinin ''CHP Genel Başbakan Kemal Kılıçdaroğlu'nun AK Parti ve Hizbullah'a ilişkin sözlerini yargıya taşıyacakları'' şeklindeki açıklamalarının sorulduğu Tekin, ''Sayın Başbakan hemen dava açacağına bölgeye bir gitsin, duruma bir baksın'' dedi.

Kılıçdaroğlu'nun iddiasına Başbakan Erdoğan'ın verdiği yanıtı da eleştiren Tekin, Başbakan Erdoğan'ın her zamanki üslubunu kullandığını ileri sürdü. Tekin, ''Sayın Başbakan, Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk'ün partisine de 'cibilliyetsiz' demişti. Bu nasıl bir üsluptur. Başbakan'ın kimyası bozulmuş olabilir ama üslubunu bir düzeltsin. Bu üslup, hiçbir başbakana yakışmayan bir üsluptur, esefle kınıyorum'' diye konuştu.

Tekin, Ergenekon davasında tutuklu bulunan gazeteciler Mustafa Balbay ile Tuncay Özkan'ın haziran ayında yapılması planlanan milletvekili genel seçimlerinde CHP listelerinden aday gösterilmesi ve buna ilişkin Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'un yaptığı açıklamalara ilişkin soruyu da yanıtladı.

Türkiye'nin ve CHP'nin şu anki gündeminin işsizlik, yoksulluk, yolsuzluk gibi konular olduğunu ifade eden Tekin, ''CHP'nin bugün gündeminde adaylık konusu mu var?'' diye sordu. Tekin, herkesin aday olma hakkı bulunduğunu ancak adaylıkların nisan ayında değerlendirileceğini de kaydetti.

Bu arada CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, bir televizyon kanalının canlı yayınında yaptığı açıklamada, Balbay ve Özkan'ın milletvekili adaylığı için Parti Meclisi'ne öneride bulunabileceğini söyledi. Batum, konuya ilişkin sözlerinin kişisel görüşleri olduğunu da vurguladı.   

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler