YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Bunların yüzüne tüküreceksin!"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan il başkanları toplantısında konuştu.
Erdoğan: "Bunların yüzüne tüküreceksin!"
23 Mayıs 2014 / 12:00 Güncelleme: 23 Mayıs 2014 / 12:13

Başbakan Erdoğan, "bundan sonra aynı kazaların yaşanmaması, bunu minimize etmek için her kademede çalışma başlattık. Maden ocakları, kömür ocakları riski en yüksek olan işletmelerdir. Buralarda en ileri teknolojiyi hayata geçireceğiz" dedi.

Okmeydanı açıklaması

İstanbul’da dün yaşanan olaylara da değinen Erdoğan, "Neymiş, Berkin Elvan’ı anmak için okulda törenler düzenlenecekmiş. Her ölenin arkasından tören mi düzenleyeceğiz. O zaman işi gücü bırakalım. Kılıçdaroğlu’na göre o çocuk ekmek almaya giderken öldü. Kimi aldatıyorsun, her şey ortada. O evladı, yavruyu aldatanlar da oldu. Ölüm yıl dönümü diye orayı terörize ettiler.

Olayların olduğu yıldönümü bunu gerekçe tuttular. Molotoflarla, maskelerle, havai fişeklerle saldırdılar. Bir Molotof polis aracına düştü ve polislerimiz yanmaya başladı. Arkadan gelen polis aracı orada müdahale etme noktasına gitti. Bunlara karşı  polis eli kolu bağlı mı duracak. Nasıl sabrediyorlar anlamıyorum. Bir kızımız Güneydoğu’da polis aracında yandı, kendini camı kırarak attı. Onunla ilgili gazetelerde haber duydunuz mu?" şeklinde konuştu. 

"Bunların yüzüne tüküreceksin"

Başbakan Erdoğan, "Şuna bak güya kadın. Ne şehittir ne gazi Niyazi diyor. Hani kadın dernekleri. Neden burada ayağa kalkıp bunların yüzüne tükürmüyorsunuz? 301 şehidimize bu hakareti yapanlar bu ülkede 77 milyonun yüzüne tükürmesi gereken insanlardır. Bu iş o kadar ucuz değil. 301 değil hep birlikte.

"Onlar Soma'yı da bilmezler!"

Erdoğan, "Somali'ye yaptığımız yardımları eleştirenler inanın Soma'yı da bilmezler. Haritada yerini bile gösteremezler. Yoksulluğun coğrafyası yoktur, mazlumun rengi yoktur" dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Soma'daki kazanın hemen ardından 'Somali'yi bırak, Soma'ya bak' diye insanlık dışı, insaf dışı, izan dışı ifadeler kullananlar oldu. Bizim Bosna Hersek'teki, Sırbistan'daki sel faciasına yardım göndermemizden, el uzatmamızdan rahatsızlık duyanlar çıktı. Elhamdülillah artık 12 yıl önceki Türkiye yok. Hem kendi afetleriyle mücadele ederken öbür tarafta Bosna'ya, Sırbistan'a da elini uzatabilecek güçte olan bir Türkiye var. Biz bunu birçok yönleriyle ele alabilecek güce, anlayışa sahibiz. Ama bunların anlayışı nasıl bir anlayıştır Allah aşkına  Bu nasıl bir ufuksuzluktur, nasıl bir vicdansızlık, nasıl bir insafsızlıktır "

"Soma'nın varlığından orada bir kaza olduğunda haberdar olan bir zihniyet, bizi anlayamaz. Kömürle, madenle, madenciyle sadece eline bir istismar vasıtası geçtiğinde ilgilenen zihniyet bizi anlayamaz. Her nerede olursa olsun, her ne şekilde olursa olsun bir kaza olsa, bir elim hadise olsa, birileri ölse diye ellerini ovuşturan bir kirli zihniyet bizi anlayamaz. Onlar Soma ile kömürle, madenle, madenciyle 14 Mayıs 2014'te tanıştılar, biz ise zaten onlardan biriyiz, bizim farkımız bu."

Ellerinde telefonlarıyla ahkam kesenler...

Başbakan Erdoğan:( "Somali'yi bırak, Soma'ya bak" ifadeleri) "Ellerinde akıllı telefonlarıyla attıkları tweetlerle ahkam keserler, yalan söylerler, provokasyon yaparlar. Yaptıkları bu. Emin olun eğer Twitter'da gündem listesine girmiyorsa hiçbir mesele bunlar için anlam ifade etmez. Orada gündeme gelen konular hakkında da 140 karakterde mesaj yazınca kendilerini dünyayı kurtaran adam gibi bunlar görmeye başlarlar."

Sizin hayatınız zaten oturmayla geçti

Başbakan Erdoğan: "Gerek Çalışma Bakanım gerek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanım, o kömür ocaklarına inen, orada kömür ocaklarında çalışan kardeşlerimizle yemek yiyen bir ekibiz. Ama bu atıp tutanların hiçbirisinin bu ocaklara girip çıktığı filan yok, onlar sadece varsın demlensinler ve kendilerine gelen yalan yanlış bilgilerle de AK Parti iktidarını yaralamaya, yıpratmaya gayret etsinler. İşte yaptıkları, birkaç milletvekili gidiyor, oturma eylemi yapıyor. Oturun, oturun, oturmaya devam edin, sizin hayatınız zaten oturmayla geçti, bizim hayatımız da çalışmakla geçti farkımız bu. Zaten böyle devam ettiğiniz için bir yere varamıyorsunuz."

Almanya ziyareti

Başbakan Erdoğan: "Bazıları 'Ya Başbakanım, işte Almanya'ya gitmezseniz iyi olur, gitmeyin.' Kusura bakmasınlar, biz gideriz. Bize o aklı verenler onu kendilerine saklasınlar. Biz bu ülkede siyaset yapıyorsak, biz Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı isek, benim orada 3 milyon vatandaşım varsa biz oraya gideriz."

 

Başbakan Erdoğan: "Almanya ziyaretimizde bizim hakkımızda günlerdir karalama kampanyası yapan içerideki medyaya da onların yol arkadaşı dışarıdaki bir kısım medyaya da gerçek Türkiye fotoğrafını sunacağız. Hiç kimse rahatsız olmasın, tedirgin olmasın. Türkiye'nin barıştan, diyalogdan, yapıcı dış politikadan başka bir hedefi yoktur. Türkiye'nin demokrasiden, hukuktan başka hedefi yoktur."

 

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- Sayın Başbakanım Almanya'ya gitmeseniz"diyenler oluyor,kusura bakmasınlar biz gideriz.Bu aklı kendinize saklayın

- Biz polise,esnafa saldıranların yanında mı yer alacağız? Biz mağdur, mazlum halkımızın yanında yer alacağız.

- 301 şehidimize bu hakareti yapanlar aslında 77 milyonun yüzüne tükürmesi gereken insanlardır. 301 kardeşimin tüm ailelerinin bunlara dava açması lazım.Varislerinin bunlara haddini bildirmesi lazım

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı demek,Filistin davasına sahip çıkmak, Mısır'daki darbeye korkmadan darbe demektir

- Başbakanınız kömür ocaklarına inmiş bir Başbakandır. Bakanlarım ocaklarda madencilerle yemek yemiş bakanlardır

- Oturma eylemi yapıyorlar, sizin hayatınız oturmakla geçti zaten!

-  Bakanlarımıza madenciliği en ileri teknolojiyle yapan ülkeleri inceleme talimatı verdim

tükürsen ne olacakki sanki..
 // alemci
onlara nisan yağmuru gibi gelir onların tek derdi at oynatacakları meydan bulamamaları bunada en büyük engel sizsiniz eski tas eski hamam günlerini özlüyorlar yağma günlerini yüzde yüz eflasyon batmış hazine dilenci türkiyeyi özlüyorlar çünkü onlar ozamanlar yalancı kraldılar patronların siyasilerin bitaraflarını öpüp nemalanıyordular ama şimdi her şey alehlerine tabiki kuduracaklar....
23 Mayıs 2014 Cuma 15:37
13:18
 // SABIR
Son zamanlarda Başbakan üzerinde adı konulmamış psikolojik bir saldırı var. Anayasa Mahmekemesi'ndeki Haşim Kılıç'ın salyalı konuşmasından, Metin Feyzioğlu'na; köşe yazarlarından tutun da, paralelcilere kadar, Başbakan'ı öfkelendirme ve psikolojisini bozma harekatı var. Bunlar, bir Başbakan'ı kendi elleri ile zoraki bir ''diktatör'' yaratma peşindeler. İnşallah Uzun Adam, bu oyunun farkındadır....
23 Mayıs 2014 13:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler