YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Bunlar dağda zerdüşlük eğitimi veriyor"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kars'lılara seslendi. Erdoğan, konuşmasında HDP'yi kastederek "Bunlar dağda zerdüşlük eğitimi veriyor" dedi.
Erdoğan: "Bunlar dağda zerdüşlük eğitimi veriyor"
02 Haziran 2015 / 13:41 Güncelleme: 02 Haziran 2015 / 14:30

Cumhuriyet Meydanı'nda Karslılara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP'nin ülkeyi bölmeye çalıştığını ifade ederek, "Bunlar dağda zürdüştlük eğitimi veriyor. Belgeler elimizde. Bunların ne İslam'la ne de dinle alakası yok" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır araları:

Bir siyasi parti Kürtçülük, diğer bir siyasi parti ise Türkçülük yapıyor. 7 Haziran'da bunlara bir ders verin. Çünkü bunlar bizi Türk, Kürt, Azeri, Çerkez diyerek bizi bölmeye çalışıyorlar. Bizi bölmelerine ayrımcılıklarına izin vermeyelim. Bunlar dağda zürdüştlük eğitimi veriyor. Belgeler elimizde. Bunların ne İslam'la ne de dinle alakası yok.

Bu millet sana itibar etmeyecek

"Ey Bahçeli sen bu milletin milliyetçisi olana kadar bu millet sana itibar etmeyecek, bunu bilesin. Ana muhalefetin başındaki kişi de benzer şeyleri söylüyor. Neymiş, Türkmenlere gizli gizli yardım götürüyormuşuz, yardım gizli gizli gider miymiş  Ana muhalefetin genel başkanı Esed'in, Pensilvanya'nın, Kandil'in ağzıyla konuşuyor."

Kılıçdaroğlu yine yalan söyledi

(Kemal Kılıçdaroğlu) CHP'nin başına gelirken yalan söyledi. Biliyorsunuz Sayın Baykal'ı gitti ziyaret etti, gazeteciler sordu, 'aday olacak mısın' diye, 'olmayacağım' dedi. Hemen ertesi gün aday oldu. İnanın bunun yalanlarını düzeltmekten biz bıktık. Bu, kaset genel başkanıdır. Hadi yapmayacağın şeyleri söylüyorsun, onu anladık ama yapılmış olan, yapılmakta olan işleri niye inkar edip 'ben yapacağım' diye ortaya çıkıyorsun. Ziya Paşa'nın güzel bir ifadesi var, 'sen herkesi kör, alemi sersem mi sanırsın."

Mekke'ye Medine'ye gitseydinya

Şimdi çıktı bir paralel çete. Bunların hocası Amerika'ya kaçtı. Niye Amerika'ya gittin? Mekke'ye Medine'ye gitseydin. Öyle adama 400 dönüm yer verip de burada yaşa demezler. Bunların küçük imamları da kaçıyor şimdi. İmam mihrabı bırakıp kaçar mı? Bunlar kaçar. Bunlar devleti ele geçirmeye çalışıyorlardı. Biz de yanıldık, aldatıldık. Allah'a şükür uyandık. Yoksa bunların 40 yıllık geçmişini durdurma şansı yakalayamazdık

Vatan üzerinde ameliyat düşünenler karşısında milleti bulur

Kandil'i arkasına alan parti mitingine bir kaç sembolik Türk bayrağı getiriyor. Ama başka bir sürü sembolik olan bayrağımıza karşı olan şeyler var. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu böyle saçmalık olur mu? Bunlarla bizi aldatacaklarını sanıyorlar. İşte 7 Haziran bunun için iyi fırsat. Bu vatan üzerinde ameliyat düşünenler karşısında milleti bulur

 

 

Etiketler: ,
Zorla
 // sadi
Demek dağda zorla eğitim verilecek kadar insanlıktan uzak bir anlayış.....
02 Haziran 2015 Salı 15:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler