YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Bu gömlek bu vücuda dar geliyor"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; "Bu gömlek bu vücuda dar geliyor,artık Türkiye 'Başkanlık Sistemi' ile bir sıçramayı gerçekleştirmeli.Başkanlık sitemi Türkiye'yi bambaşka bir yere getirecek. Hızımızı kesemeyecekler." dedi.
Erdoğan: "Bu gömlek bu vücuda dar geliyor"
09 Nisan 2015 / 11:43 Güncelleme: 09 Nisan 2015 / 14:56

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4. Türk Patent ödülleri töreninde konuştu.

"Artık bu gömlek bu vücuda dar geliyor. Başkanlık sistemi ile hızımızı kesemeyecekler"

"Artık bu gömlek bu vücuda dar geliyor, artık Türkiye 'Başkanlık Sistemi' ile bir sıçramayı gerçekleştirmeli. Başkanlık sitemi Türkiye'yi bambaşka bir yere getirecek. Hızımızı kesemeyecekler."

"Türkiye büyümeye devam ediyor"

"Türkiye her alanda olduğu gibi sanayi alanda da büyümeye, gelişmeye, dünyada adından söz ettirmeye devam ediyor. Türkiye tasarım başvurularında Avrupa'da 2'inci, dünyada 4'üncü sırada yer alıyor.

Bu rakamlar yeterli değildir. Katetmemiz gereken daha çok mesafe var. Üzerimize dökülen betonu parçaladık, yeniden nefes almaya başladık. Bundan sonra inanmak başarının yarısıysa biz yarısını çoktan geçtik.Her alanda çalışıyoruz ve mücadele ediyoruz."

"Tohum saç, bitmezse toprak utansın!"

"Ülkemizde yaşayan 78 milyon vatandaşımız ve coğrafyada yaşayan kardeşlerimiz için çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Tohum saç, bitmezse toprak utansın! Hedefe varmayan mızrak utansın! Ustada kalırsa bu öksüz yapı, Onu sürdürmeyen çırak utansın! Bizden her türlü desteği görmeye devame edeceksiniz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Fikri Mülkiyet Akademisi için son aşamaya geldik."

"İnşaat sektörü olmayan ülke bitmiş demektir"

"Enerji alanında dışa bağımlılığımızı ortadan kaldıracak adımlar attık. Sanayileşmenin için önce inşaat sektörünün alt yapıyı yapması lazım. Türkiye ne zaman seçime gitse inşaat sektörüyle ilgili kriz ortaya atılır. İnşaat sektörü olmayan ülke bitmiş demektir. İnşaat sektörüyle sanayiyi at başı götürmemiz lazım. Şimdi otobüs fiyatına uçağa binilen bir türkiye var."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler