YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Bu bir veda değil
Başbakan Erdoğan, "Bu konuşmamız bir misyon değişikliği değildir. Sadece bir isim değişikliğidir ve asla bir veda değildir" dedi.
Erdoğan: Bu bir veda değil
27 Ağustos 2014 / 10:26 Güncelleme: 27 Ağustos 2014 / 10:27

Seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kongrenin yapılacağı salonun dışında bekleyen vatandaşlara hitaben, "Bu konuşmamız bir misyon değişikliği değildir. Sadece bir isim değişikliğidir ve asla bir veda değildir. Bilesiniz ki bu da bir fatihadır, bir başlangıçtır, yeni bir açılıştır, yeri bir milattır. Misyonumuzdan taviz vermedik 77 milyonu kucakladık. Modern bir Türkiye'yi gerçekleştirdik gerçekleştiriyoruz. Asla taviz vermek yok. Tek bayrak, tek millet, tek devlet." dedi.

"İnanıyorum ki kongreden Ahmet Davutoğlu kardeşim çıkacaktır"

Başbakan Erdoğan, "İnanıyorum ki bugünkü kongreden de katılımın tümünün de ittifakıyla Ahmet Davutoğlu kardeşim çıkacaktır ve süratle yarın cumhurbaşkanlığıyla ilgili yemin töreni, devir teslim töreninden sonra da kendilerine kabineyi kurma görevini vereceğiz ve cuma günü de büyük ihtimalle yeni kabine gerçekleşmiş olacaktır." dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

Sizlerden ayrılmıyorum. Bundan sonra 10 Ağustos'ta seçmiş oduğunuz ilk Cumhur'un Başkanı olarak aranızda olacağım. Cuma günü yeni kabineyi kurmuş olacağız.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler