YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Biz Silahlı Kuvvetleri'mizin de arşivlerini açmaya hazırız"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve beraberindeki heyeti kabulünde konuştu. Erdoğan, Papa'nın açıklamalara karşı, "Biz Silahlı Kuvvetleri'mizin de arşivlerini açmaya hazırız" dedi.
Erdoğan: "Biz Silahlı Kuvvetleri'mizin de arşivlerini açmaya hazırız"
14 Nisan 2015 / 16:05 Güncelleme: 14 Nisan 2015 / 17:50

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Papa Franciscus'un Ermeni iddialarını destekleyen açıklamaları) Tarihçilerin işini siyasetçiler, din adamları aldığı zaman oradan hakikat değil, işte bugün olduğu gibi hezeyan çıkar. Ben bu vesileyle tekrar ortak komisyon çağrımızı yineliyor ve arşivlerimizi sonuna kadar açmaya açık olduğumuzu vurgulamak istiyorum. Sayın Papa'yı da bu tür yanlışlara herhalde bir daha düşmez diye kınıyorum ve uyarmak istiyorum.

Tarihi olayların kendi mecrasından, kendi gerçek zemininden çıkartılıp ülkemiz ve milletimiz aleyhine bir kampanya aracı haline getirilmesine izin vermeyeceğimizi belirtmek istiyorum."  dedi.

"TSK arşivlerimizi açmaya hazırız"

"Tarihi olayların kendi mecrasından çıkartılıp ülkemiz adına bir kampanya aracı olarak kullanılmasına izin vermeyiz. Bunu bırakalım tarihçiler aydınlatsın. Biz arşivlerimizi açıyoruz. Biz Silahlı Kuvvetleri'mizin de arşivlerini açmaya hazırız."

169662.jpg

gavirlar
 // yahya ceranbu
Allah bu gavirlarin eline imkan vermesin kurtulus savasinda bugun suruyede ve dunyanin bir cok yerinde musliman soykirimi yapan yaptiran bu zihniyet degilmi yasasin kafirler ici cehennem...
14 Nisan 2015 22:28
bu ne perhiz
 // yılmaz türk
Sayın Cumhurbaşkanım Ak Saray da ilk bu papazı ağırladınız. Sizinde ne yaptığınızı anlayamadım ?...
14 Nisan 2015 Salı 18:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler