YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Beştepe'nin adresini bilmeyenlerle vakit geçirecek zamanımız yok
Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim ve koalisyon tartışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu. Bahçeli'nin Ver Bilal'i al iktidarı sözlerini eleştiren Erdoğan Kılıçdaroğlu'na görev vermeyeceğinin de mesajını verdi.
Erdoğan: Beştepe'nin adresini bilmeyenlerle vakit geçirecek zamanımız yok
19 Ağustos 2015 / 14:31 Güncelleme: 19 Ağustos 2015 / 14:40

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlara hitap etti. Erdğğan, MHP Lideri Bahçeli'nin sözlerini sert bir şekilde eleştirirken Kılıçdaroğlu'na da mesaj gönderdi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

Bu ne çirkin bir yaklaşımdır

Siyaset işi gücü bırakıp Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsı ve ailesi ile uğraşmak değildir. 'Bilal'i ver iktidarı al'. bu ne çirkin bir yaklaşımdır.  Benim oğlumun yaptığı yolsuzluk varsa bunun hesabını yargı sorar. Sen benim evladım ile ilgili iktidar bağlantısını nasıl kurarsın, nasıl böyle saygısızlığı yaparsın. Sen kimsin? Ama evladı olmayanların böyle saygısızlığı yapmasından doğal bir şey olmaz.  Aynaya bak. Kendinin nerede olduğunu görürsün?

Beştepe’nin adresini bilmeyenlerle vakit geçirecek zamanımız yok

Bir diğeri Mussolini'yi örnek alıyor. Bu nasıl bir zihniyettir. Bunların ortaya koydukları bir proje yok. Beştepe’nin adresini bilmeyenlerle vakit geçirecek zamanımız yok

Cumhurbaşkanı halk tarafından seçilmiyor mu? Bu anayasal olarak bir sistem değişikliğidir.
Siyaseti ilkokul düzeyinde yürütenler bu ülkeyi yönetemezler. Beştepe'ye çıkmayacağım diyenler şimdi çıkacağım diyor. Bu ne menem iştir? Baba bir hırsız yakaladım. Getir oğlum. Gelmiyor baba. Bırak gitsin. Gitmiyor baba. Bunların durumu bu.

Şahsımın üzerinden, milletin taciz eden, daha da ileri gidip millete hakaret eden bu anlayış kaybetmeye mahkumdur. Bunlar çalışmadan, terlemeden ülkenin geleceğinin kendi ellerine teslim edilmesini istiyorlar. Milletimiz “üç kuruşa beş köfte yok” diyor. Önce hak edeceksiniz, sonra talep edeceksiniz. Bu millet seni kurtarmaya geliyorum deyip, sırtına yeni yükler bindirerek kaçıp gidenleri çok gördü.

Hezimetlerinin sebebi olarak şahsımı görenlere, dönüp kendilerini bir sorgulamalarını tavsiye ediyorum.

Bu bir sistem değişikliğidir

Bunlar yönetim sisteminin değiştiği ifademi dillerine doladılar. Meclis'te kabul edilen, artık ülkemizde cumhurbaşkanı halk tarafından seçiliyor. İlk uygulaması 10 Ağustos'ta gerçekleşti. Türkiye tarihinde ilk defa, kendisine yeni bir yönetim modeli oluşturmuyor mu? Anayasa literatürü ortadadır. Bu bir sistem değişikliğidir. Bakın anayasadan mı bahsediyorum? Bunu bile idrak etmekte zorlananların, ülkedeki diğer meselelerin çözümü konusunda çok ciddi tereddütlerimin olduğunu belirtmek durumundayım.

İşte tekrar seçimlere doğru hızla gidiyoruz

Zırvalarını tekrarlamaktan başka bir iş bilmeyenler, dertlerini seçimde millete anlatacaklardır. Gerçi bunlar hep sandıktan kaçmanın çabası içinde olmuşlar. Ancak mecbur kaldıklarında seçim meydanlarına çıkmışlardır.

Tablo böyle olunca, kürsüye çıktılar ne dediler? Hodri meydan erken seçim dediler. Şimdi istemiyorum.

Öbürü çıktı şununla yapmam dedi, sonra yapabilirim. Beştepe'ye gitmem dedi, baktık Beştepe'ye gidebilir demeye başladılar. Bu ne menem iştir?

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler