YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan - Baykal görüşmesi Kılıçdaroğlu'nu kızdırdı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşmesine ilişkin ilk kez konuştu.
Erdoğan - Baykal görüşmesi Kılıçdaroğlu'nu kızdırdı
19 Haziran 2015 / 10:44 Güncelleme: 19 Haziran 2015 / 21:37

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Genel Başkan Deniz Baykal’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmesine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sözcü gazetesi yazarları Emin Çölaşan, Bekir Coşkun ve Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz’a konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, bu görüşme nedeniyle Baykal’ı sert bir şekilde eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın Dışişleri Konutu’nda yaptığı görüşmeye ilişkin “Ben de çok ayrıntı bilmiyorum” diyen Kılıçdaroğlu, “Baykal gitmeye niyetliydi. Ben "Sakın Kaçak Saray’da olmasın” ve "Koalisyon konusu olmasın" dedim. Ama içeride koalisyon da görüşülmüş. Sayın Deniz Baykal’ın o gece bana neden ulaşamadığını ise, ben de anlamadım. Tam tersine o gece saat 24.00’ten sonra da ayaktaydım ve uyumuyordum” diye konuştu.

“Kafamda bir isim yok"

Deniz Baykal’ın Meclis Başkanı olmasına ilişkin tartışmaya da değinen Kılıçdaroğlu, “Meclis Başkanlığı konusunda kafamda bir isim yok. Daha erken bu ismi belirlemek” diyerek Baykal için kapıları kapattı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler