YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Batı'ya cevap verdi
Erdoğan Batı'da sık sık yapılan 'Türkiye yüzünü Doğu'ya döndü' yorumlarına Tahran'dan yanıt verdi.
Erdoğan Batı'ya cevap verdi
29 Ekim 2009 / 09:15 Güncelleme: 29 Ekim 2009 / 09:23

Türkiye’nin Tahran Büyükelçiliği’nde İran ziyaretine ilişkin değerlendirme toplantısı düzenleyen Erdoğan konuşmasında, “Sorunların değil, çözümlerin anahtarı olmak üzere Türkiye ve İran halklarına önemli işler düşmektedir” diye konuştu. Erdoğan, Türkiye-İsrail ilişkilerine ilişkin bir soruya, “İsrail’le ilişkiye hakkaniyet ölçüleri içinde her zaman devam ederiz. Ama asla Türkiye’nin siyasi iradesi üzerinde irade kabul etmeyiz. Türkiye siyasi iradesini kendisi belirler” yanıtını verdi.

Davos’taki olay spontane

“Davos’ta İsrail’in politikalarıyla ilgili eleştirileriniz oldu. Acaba bu Batı’dan ayrılıp doğuya yönelmekle mi ilgili” şeklindeki soruya ise Erdoğan şu yanıtı verdi: “Dovos’taki olay spontane bir gelişmedir. Önceden planlanmamıştır. Bizim bu tavrımızı Batı’ya karşıtlık olarak değerlendirmek de yanlıştır. Biz Batı’yla da Doğu’yla da ilişkilerini en iyi şekilde devam ettirmeye gayret eden bir ülkeyiz. Türkiye’nin bir yüzü Batı’ya, bir yüzü Doğu’ya bakıyor. Doğu’dan, Batı’ya ve Batı’dan da Doğu’ya girmek için ilk kapıyız.” Erdoğan ortak basın toplantısında da İran’ın nükleer programıyla ilgili diplomatik sürece destek verdiklerini belirtti.

Son ziyaret Hamaney’e

Dün gece yurda dönen Başbakan Erdoğan, son ziyaretini İran’ın dini lideri Ali Hamaney’e yaptı. Misafirperverlik için teşekkür eden Erdoğan’a, Ayetullah Ali Hamaney “Burada kardeşleriniz arasındasınız” dedi.

BATASICA BATI
 // kemal ata
BATIYA ÜLMEMİZDE ARTIK GÜVEN KALMADI BATIYLA İLİŞKİLERİ BİTİRMEDEN TEKNOLOJİSİNİ ALMAMIZ GEREKİYOR AHLAKINI YAŞAYIŞINI DEĞİL, YILLARDIR BATIDAN AHLAKSIZLIK VE BOŞ ŞEYLER ÜLKEMİZE SOKULDU VE HALENDE SOKULUYOR BİZİ İLERLETECEK EĞİTİM VE TEKNOLOJİDİR BUGÜNE KADAR VATANSEVER GEÇİNENLERİN ÜLKEYİ GETİRDİĞİ NOKTA ORTADA HALA ANLAMADILAR BATILILARIN YAŞAM TARZININ ÜLKEMİZE MUTLULUK VE REFAH GETİRMEDİĞİNİ....
29 Ekim 2009 14:42
kimlik
 // elyesa
mübarek II.Apdulhamit gibi......
29 Ekim 2009 10:20
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler