YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Başkanlık Sistemi'ne geçmeliyiz"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 hedefleri doğrultusunda yeni bir anayasa yapılması gerektiğini belirterek; "Bununla birlikte Başkanlık Sistemi'ne geçmeliyiz" dedi.
Erdoğan: "Başkanlık Sistemi'ne geçmeliyiz"
25 Mart 2015 / 11:59 Güncelleme: 25 Mart 2015 / 14:52

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da, Türkiye Pazarcılar, Meyveciler ve Sebzeciler Federasyonu üyeleriyle bir araya geldi.

 "400 milletvekiline ihtiyaç var"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın en gelişmiş ülkelerinin bir araya geldiği G-20'ye bu yıl Türkiye'nin liderlik edeceğini ve bu ülkelerin Antalya'da buluşacağını anımsatarak, "G-20'nin içerisindeki ülkelerin en ileri olanlarının 10 tanesi başkanlık sistemiyle yönetiliyor. Bunlar bu işi bilmiyor mu? Bunlar başkanlık sistemiyle yönetiliyor da bize ne oluyor? Biz niye bu konuda 'Hayır' diyoruz? Bu adımı atmamız lazım" dedi.

"Hemen başlıyorlar 'tek adamlık, diktatörlük' demeye"

"Hemen başlıyorlar 'tek adamlık, diktatörlük' demeye. Ya Amerika'da, Meksika'da, Arjantin'de, Brezilya'da, Fransa'da diktatörlük mü var? Onlar diktatör olmuyor da Türkiye'de ne için diktatörlük olsun? Ben inanıyorum ki millet bu konudaki kararını acil, ideal bir şekilde, bu seçimlerde vereceği milletvekilleriyle ortaya koyacaktır. Bu iş için 400 milletvekiline ihtiyaç var. Ve 400 milletvekiliyle parlamento bu değişikliği yapacak güce ulaşacaktır. Bu millet, milli şeflik özlemini çekenlerin kursağında bırakmış bir millettir. Seçimle iş başına gelmiş ve her icraatının hesabını millete verecek bir başkandan tek adam da çıkmaz, diktatör de çıkmaz, bunu böyle biliniz. Biz buradaki asıl derdi biliyoruz, asıl dert milletin karşısına çıkıp, önce ondan destek alabilmek, sonra da dönüp millete hesap vermek. İşte onların işine gelmeyen bu."

Milletin, eski Türkiye'nin manzaralarını bildiğini ve bunları yaşamak istemediğini dile getiren Erdoğan, "Güçlü bir başkan ve güçlü bir meclis hedefleri inşallah yakalayacaktır. Bu konuda 7 Haziran'ı çok önemsiyorum. Ferasetiniz ziyade olsun. Tezgahınız dolu, müşteriniz bol, bahtınız açık olsun" ifadesini kullandı.

 

AA

12:12
 // bulut
Kardeşlerim;yaşadığımız bu günlerin kıymetini bilelim.eski Türkiye geride kaldı artık çok şükür(28şubatçı zihniyetleri taşıyanlar günümüzde yaşasalarda!)bu ülkede milletimiz çok acılar çekti(28 şubat,terör,çatışma,başörtüsüyle savaşanlar,paralel,devalüasyonlar,algı yönetimleri,üst akılların müdahaleleri,çeşitli medya organları,lobiler,baronlar,faiz politikaları,devleti içten kemiren oluşumlar,sokak olayları vb.değerli kardeşlerim,lütfen uyanın,kanal a,ülke TV,a haber,tgrt,kanal 7,atv,beyaz tv,TRT,360 tv, kanal 24, bu ve benzeri kanalları izleyin,değerli kardeşlerim,onyıllardır bizi tüketen IMF yi borcu kapatıp kapı dışarı eden,dünya beşten büyüktür diyen,havaalanları,hızlı trenler,büyük yatırımlar yapan,baronlara lobilere karşı çıkıp kafa tutan,mazlum Filistine kucak açan,baskılara,algılara,medya patronlarına,zulme boyun eğmeyen,anlata anlata bitiremeyeceğim kadar,benim için çok değerli olan,değerli büyüğüm sayın RECEP TAYYİP ERDOĞANIN kıymetini bilelim kardeşlerim.haziran ayında seçimlerde sandığa giderken bu yazım gelsin aklınıza,elinizi vicdanınıza koyup sorun kendinize şu soruyu;yeni türkiyemi,eski türkiyemi,IMF ye borçlu günlermi,bu günümüzmü,başörtüsü zulümlerimi,bu günümüzmü.son sözüm şu kardeşlerim,günümüzün en etkili silahı olan " algı yönetimlerine" sakın kanmayın.vicdanınızın sesi sizi doğru yola götürecektir...
25 Mart 2015 12:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler