YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan, 'Başbuğ Türkeş' diye slogan atacak
Erdoğan, 'Başbuğ Türkeş' diye slogan atacak
26 Haziran 2013 14:39
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Analar ağlamasın" diye çıkılan yolda, "Anadolu'nun, vatan toprağının ağlatıldığını" öne sürdü.

Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Öcalan'ın, AKP sayesinde "politik lider gibi olduğunu" savundu.

TÜSİAD'ın çözüm sürecini destek beyanında bulunduğunu hatırlatan Vural, "Çözüm nedir  Bu çözümün sonunda nereye varılacaktır  Çıkın bunu millete anlatın" dedi.

"Çözümün sonunda milletin nereye götürülmek istendiğini görmüyor musunuz " diye soran Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gelinen tablo utanç verici. AKP ve PKK, çözüm ortakları olarak bu süreçte topraklarımızın bir kısmını 'Kuzey Kürdistan' olarak tanımlıyorlar ve 'kendi kaderini tayin hakkından' bahsediliyor. Türkiye'ye bu süreç olumlu olarak pazarlanıyor. Bu nasıl aymazlık, gaflettir  PKK, vergi adı altında haraç topluyor. PKK'ya katılımlar artıyor. Çözüm, bu milleti bölmek midir  Bu vatanı 'Kürdistan' diye parçalamak mıdır  Çözüm, PKK çözümü olarak sunulmaktadır. Benim topraklarımı 'Kürdistan' diye tanımlayanlara bir sözünüz yok mu  Kimsenin gıkı çıkmıyor. 'Analar ağlamasın' diye çıktığınız yolda, Anadolu'yu, vatan toprağını ağlatıyorsunuz.

'Kürdistan'a özerklik, Öcalan'a özgürlük' söylemlerine niye cevap verilmiyor  Kendi kaderini tayinden bahsedilirken nerede bu Başbakan  Süt dökmüş kedi gibi. Başbakan bıraksın milletin tava tenceresini, 'Öcalan'a özgürlük' diyenlerle mücadele etsin."

"Taksim'de destan yazdığını" söyleyen Erdoğan'ın "Doğu ve Güneydoğu'yu PKK'ya teslim ettiği" savunan Vural, "PKK da orada destan yazıyor. Bu ne rezalettir" ifadesini kullandı.

Cizre'de PKK'nın "polis gücü oluşturmasına" yönelik iddiaları gündeme getiren ve görüntüler izleten Vural, "Bu yapılanlar karşısında sözcüler nerede  Çözümün adı PKK'ya teslimiyettir. AKP, PKK'ya teslim olmuştur. Bölge, PKK'ya teslim edilmiştir" diye konuştu.

"Halkına horozlanır"

Başbakan Erdoğan'ın dün grup konuşmasında "fitneye ve fesada devam ettiğini" savunan Vural,MHP'nin Erzurum mitingini karalamaya çalıştığını öne sürdü.

Dadaşların Başbakan'a gerekli cevabı verdiğini kaydeden Vural, AK Parti mitinglerine belediyelerde çalışan taşeron firma çalışanlarının zorla götürüldüğünü savundu.

Vural, MHP mitinglerine basının ilgili göstermemesini eleştirerek, "Nereye kadar  Burası tayyiban cumhuriyeti değil. Hepimiz alabildiğine özgürlüğümüzü kullanmak istiyoruz" dedi.

"Başbakan ancak halkına horozlanır, PKK'ya karşı süt dökmüş kedi gibidir" diyen Vural, "(Gezi Parkında olanlarının çoğunun yatı var) diyor. İyi ama senin çocuklarının da gemicikleri var" diye konuştu.

Vural, Başbakan'ın PKK'yı terör örgüt olmaktan çıkardığını öne sürerek, "Başbakan'a göre asıl teröristler kendi dışındaki 'onlar ve bunlar terör örgütü' olan OTÖ ve BTÖ'dür" dedi.

"Yakında 'Başbuğ Türkeş' sloganı atmaya başlar"

Başbakan'ın MHP'ye yönelik "kafatasçı" söyleminin ardından "MHP'li kardeşlerim" demeye başladığını, Samsun mitinginde "Çırpınırdı Karadeniz" şarkısını anımsattığını belirten Vural, gazetecilere bu türküyü dinletti. Vural, şunları söyledi:

"Sen biliyor musunuz bunu  Yakında 'Başbuğ Türkeş' diye slogan atmaya başlar. Bütün bu amacı PKK'ya teslimiyetin cızırtılarını örtmektir ama bu milleti kandıramayacaksın. 9 ışığı ezbere okusan da bu millet Erdoğan'a ihanetin bedelini soracaktır. Ne kadar çırpınırsan çırpın, bu millet bu gaflet ve ihanetin hesabını senden soracaktır. Hangi elbiseyi giyersin giy, bu milleti 36 etnik gruba bölmenin, milliyetçileri ayaklar altına almanın, PKK paçavralarıyla sözde polis gücü oluşturmalarının hesabını senden soracaktır.

Aslında bu şiiri besteleyip okusan sana uyun bir marş olur: Beraber yürüdün sen Bush ve Obama ile, bana her şey BOP'u hatırlatıyor, beraber icat ettiniz ampulü, bana İsrail'in yedi başlı şamdanını hatırlatıyor. Beraber hançerledin sen bu milleti, bana Yahudi cesaret madalyasını hatırlatıyor, beraber yedirdin bu milletin kaynaklarını, bana sıcak paracıları hatırlatıyor. Beraber bölmeyi planladın PKK ile, bana Habur'u, Oslo'yu hatırlatıyor, beraber pazarladın ihaneti akillerle, bana Sevr'in nasihatçilerini hatırlatıyor. Her şey bana Erdoğan'ı hatırlatıyor."

 

AA

Boykot
 // Türkmenoglu
Vatanini seven herkesi MHPye karsi boykota cagiriyorum:
Bunlarin artik yazilarini okumadan "Otur yerine - 0!!" yorumu gecin.....
28 Haziran 2013 Cuma 16:29
ŞAİR Mİ OLDUN BEHEY GAFİL !
 // BATUHAN
Kargalarda gülüp geçmiştir. Vur+al şairine....
26 Haziran 2013 Çarşamba 17:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler