YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Bakanlar Kurulu'nu topluyor!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulunun 9 Mart 2015 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda toplayacağını bildirdi.
Erdoğan Bakanlar Kurulu'nu topluyor!
23 Şubat 2015 / 16:57 Güncelleme: 23 Şubat 2015 / 17:50

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçici köy korucularını kabul ettiği görüşmede Süleyman Şah Türbesi operasyonuyla ilgili kritik açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 9 Mart'ta Bakanlar Kurulu'nu yeniden toplayacağını açıkladı.

Erdoğan yeniden Bakanlar Kurulu'nu toplayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 51 gün önce Bakanlar Kurulu'nu ilk kez toplaması gündeme damgasını vurmuştu.

İşte o konuşmadan çarpıcı satırbaşları:

Daha önce türbenin yeri 2 defa değiştirilmiştir. Bu 3. değişiklik oldu. Bu defa olağanüstü güvenlik şartları nedeniyle türbe daha güvenli bir yere nakli kubur ile aktarıldı.

"Bu asla bir geri çekilme değildir"

Operasyonun gerekçesi güçlüdür ve başarıyla yürütülmüştür. Bu asla bir geri çekilme değildir. Yapılan iş sadece görevli askerlerimizin can güvenliğini tehlikeye atmamak için başvurduğumuz geçici bir taşıma işlemidir.

(Şah Fırat Operasyonu) Bu operasyonla ilgili olumsuz bir hava oluşturmak isteyenlerin, Türkiye'nin ve milletimizin menfaatlerini korumak gibi bir düşünceleri asla yoktur. Milli meselelerden siyasi sonuç devşirmek isteyenlere milletimiz bugüne kadar pirim vermemiştir. Bu meselede de vermeyecektir.

Türkiye bu taşıma işlemi ile anlaşmalardan kaynaklanan hiçbir hakkından da feragat etmiş değildir.

"Toprağımız Suriye sınırları içerisinde mevcuttur"

Yine aynı şekilde toprağımız Suriye sınırları içinde mevcuttur. Şu an için türbeyi korumakla görevli askerlerimizin can güvenliği her şeyden önce geliyor. Bu taşınma işlemiyle Süleyman şah türbesini ve oradaki askerlerimizi bize karşı adeta bir şantaj malzemesi gibi kullanmak isteyenlerin de işi bozulmuş oluyor. İçerideki bazı kişilerin kendi hükümetlerine çok ağır sözler söylemeleri son derece üzücüdür.

"Bayrağımız artık Eşme köyünde dalgalanmaktadır"

Türbe yine Suriye topraklarında sınırımız 200 metre mesafeye taşınmıştır. Bayrağımız artık Eşme köyünde dalgalanmaktadır. Nakil sırasında bir astsubayımız elim bir kaza sonucu şehit oldu.

Bu operasyonda olay bir haftalık bir aylık değil aylardır bu çalışmaları yaptık. Plan gayet irade altında yürütüldü. Saat geldi an geldi ve yapılmak suretiyle bu netice alındı. 9 Mart’ta Bakanları Kurulu’nu Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda toplayacağımızı belirtmek istiyorum.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler