YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan, Bahçeli elmayla armudu karıştırıyor
Erdoğan,Davutoğlu'nu liyakatı ve tecrübesi el verdiği için Dışişleri Bakanı yaptık
Erdoğan, Bahçeli elmayla armudu karıştırıyor
05 Mayıs 2009 / 15:31 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Erdoğan'dan Bahçeli'ye, 'Derviş' hatırlatması  
  
Başbakan Erdoğan, grup toplantısında MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Dışişleri Bakanı Davutoğlu hakkındaki eleştirilerine cevap verdi.  
  
Bahçeli, 'Muhalefette olan partilerden birinin lideri kabineye dışarıdan bakan almayı egemenlik ilkelerine uygun bulmadığını söyledi. Benim parlamento dışından bir adayın uygun olmayacağına yönelik sözlerimi hatırlattı. Bu elma ile armutun karıştırılmayacağını gösteriyor. Önce aynaya bir bak. Derviş'i kendi hükümetinize dışarıdan aldınız. Bugüne kadar 20'ye yakın bu şekilde kabineye girmiş bakanlar var. Ehliyetiyle liyakatiylle her şeyiyle iyi ama... ne demek bu. Böyleyse mesele bitmiştir. Aslolan benim ülkemin kazanmasıdır.


Buna böyle bakacağız. İçinden geçtiğimiz süreçte dış politikada çok önemli adımları kararlı yürütmemiz gerekiyor. Bizimle beraber bu süreçte önemli görevler üstlenen arkadaşımızı bu göreve liyakati ve tecrübesi el verdiği için Dışişleri Bakanı yaptık. Başımızı kuma gömmeyelim. Ne görmek istiyorsanız ve ona göre bakarsanız gerçekleri göremezsiniz...' dedi.
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler