YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan, ABD seyahatini erteledi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Barack Obama'nın daveti üzerine 29 Ekim'de ABD'ye yapması planlanan gezi, ertelendi. Ertelemenin sebebi Başbakanlık tarafından kısa bir açıklama ile duyuruldu..
Erdoğan, ABD seyahatini erteledi
19 Ekim 2009 / 19:55 Güncelleme: 19 Ekim 2009 / 19:56

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 29 Ekim'de ABD'ye yapması planlanan gezi, Cumhuriyet Bayramı'na denk gelmesi sebebiyle ertelendi. ABD'den yeni bir tarih belirlenmesinin isteneceği belirtildi.

Başbakanlık'ta yapılan bilgilendirme toplantısında Başbakan Erdoğan'ın haftalık programı hakkında bilgi verildi. Başbakan Erdoğan'ın 29 Ekim'deki ABD seyehatinin Cumhuriyet Bayramı'na denk gelmesi nedeniyle ertelendiği açıklandı. Amerika'dan başka bir randevu tarihi belirlenmesi için istekte bulunuldu.

Bu arada Başbakan Erdoğan'ın yarın yapacağı grup toplantısında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın mektubuna cevap vereceği, Silopi'de teslim olan teröristlerle ilgili değerlendirme yapacağı belirtildi.

Başbakan'ın yurt içinde yapacağı temaslarla ilgili de bilgi verildi. Erdoğan'ın çarşamba günü Erzurum yapacağı gezide toplu açılışlarda bulunacağı, aynı gün Ağrı'da İbrahim Çeçen Üniversitesi'nin açılışına katılacağı açıklandı. Erdoğan'ın, 24-25 Ekim'de Pakistan, 26- 27 Ekim'de de İran'a gideceği kaydedildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler