YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: 17-25'teki aynı tuzağı ABD'de kurdular!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "17-25 Aralık'ta ülkemize tarihin en büyük tuzaklarından biri kuruldu. Bu tuzak başarısız olunca aynı tezgahı götürdüler Amerika'da kurdular" dedi.
Erdoğan: 17-25'teki aynı tuzağı ABD'de kurdular!
21 Kasım 2017 / 11:46 Güncelleme: 21 Kasım 2017 / 12:28

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, gündem hakkında önemli değerlendirmelerde bulunarak ABD'ye sert tepki gösterdi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

"AYNI TEZGAHI GÖTÜRDÜLER AMERİKA'DA KURDULAR"

17-25 Aralık'ta ülkemize tarihin en büyük tuzaklarından biri kuruldu. Bu tuzak başarısız olunca aynı tezgahı götürdüler Amerika'da kurdular. Birileri hala FETÖ'nün ağzı ile itham etmeyi sürdürüyorsa sebebi onlara verilen rolü oynamaktır. Aynı çevreler hepimizin gözü önünde yaşanan 15 Temmuz ihanetine hala tiyatro, kontrollü darbe diyebiliyorsa bu sözü onlara kimlerin söylettiğine bakmak gerekir. 

"BİZE ASIL DARBE ZAHİRDE BİZDEN GÖRÜNEN ALÇAKLARDAN GELİYOR"

Bunların NATO'da yaşanan şahsım ve Atatürk'le ilgili skandal üzerine ilk defa milli bir tavır gösterebilecekleri ümidine kapılmıştık maalesef 3 gün geçmeden gerçek tiynetleri ortaya çıktı ve bunu da tezgah diye yaftalamaya başladılar.

Biz gerçek düşmanlarımızla baş ederiz. Bizi asıl can acıtıcı darbeler, düşmanlarımız tarafından değil, onlarla birlikte hareket eden ve zahirde bizden görünen alçaklardan geliyor. Meşhur sözdür; Ağaca balta vurmuşlar, 'sapı bendendir' demiş. 

Şimdilik kızıl elmamız ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırarak dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline gelmektir. Bizim önümüzü kapatmak isteyenlere en güzel cevabı yeni yöntemler yeni imkanlar keşfederek vereceğiz. Biz bir kere 'durmak yok, yola devam' dedik. İnşallah sözümüzden dönmeyeceğiz. 

"RUSYA İLE İLİŞKİLERDEKİ GELİŞMELER ÖNEMLİ"

Soçi'de Rusya ve İran ile üçlü zirve gerçekleştireceğiz. Rusya ile kurduğumuz yakın ilişkiden elde ettiğimiz gelişmeler oldukça önemli. Merkezi Irak yönetimi ile de uzun zaman olmadığı kadar müspet duruma gelmiş durumdayız.

Kuzey Irak hayati yanlışa sapmamış olsaydı, onlarla da güzel ilişkimizi sürdürüyor olacaktık. Almanya, Hollanda, Belçika gibi ülkeler aslında bizim en rahat işbirliği yapacağımız yerler olmasına karşın bir süredir ırkçılığın, yabancı düşmanlığının pençesine düşmüş durumdalardır. 

SİLAH SEVKİYATLARI NİYE DEVAM EDİYOR?

Amerika'nın bölgemizde izlediği politikanın yanlışlığı konusundaki endişemizi her defasında paylaşıyoruz. DEAŞ'ı temizlediğinizi söylüyordunuz, hala silah yüklü TIR'lar niçin Suriye'ye geliyor. Hala bu niye devam ediyor. Siz bu silahlanmayı hangi ülkeye karşı yapıyorsunuz, niçin yapıyorsunuz? Dert başka.

TÜRKİYE ELİ KOLU BAĞLI OTURAMAZ

Neyin ne olduğunuz biliyoruz, ona göre de adımlarımızı atacağız. Kimse bu senaryolar karşısında Türkiye'nin eli kolu bağlı oturmasını bekleyemez. DEAŞ'ın aslında ne kadar kof bir yapı olduğunu dünyaya gösteren Türkiye olmuştur. 

"İSMAİL KAHRAMAN'I TEBRİK EDİYORUM"

Dün yapılan seçimde önümüzdeki dönem için yeniden TBMM Başkanlığı'na getirilen İsmail Kahraman beyefendiyi tebrik ediyorum. Kasım 2019 seçimlerine kadar TBMM'nin önünde çok yoğun ve çok önemli bir gündem vardır. Bu 2 yıllık dönemi en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Meclisimizin verimli bir yasama dönemi geçireceğine inanıyorum. Bir kez daha teşkilatlarımızda bugüne kadar görev almış tüm kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyor, hizmetleri için teşekkür ediyorum. 

"PERFORMANSI ARAZİDE DE ORTAYA KOYACAĞIZ"

Gerçekten gerek Rize, gerek Bayburt, gerek Gümüşhane, bütün buralardaki il kongrelerimiz adeta birbirleri ile yarış halinde muhteşemdi. Heyecan yerindeydi ve gurur vericiydi. Rabbim bunları inşallah sahada da ev ev, kapı kapı, bu çalışmanın devamını bize nasip etsin diyorum. Performansı arazide de ortaya koyacağız.

"KUMPASLARI BOZARAK YÜRÜMEYE MECBURUZ"

AK Parti milletin partisi olarak doğmuş bugüne de aynı anlayış ile gelmiştir. Gerektiğinde 15 Temmuz'da olduğu gibi ölümün üzerine giderek, gerektiğinde gece gündüz çalışarak, tehditleri, tuzakları, kumpasları bozarak bu yolda yürümeye mecburuz.

"MİLLETİMİZİN DESTEĞİNE TALİBİZ"

Kimse bizi, milletvekili olmak, belediye başkanı olmak, teşkilatlarda görev almak için zorlamadı. Biz hizmet için bu görevlere kendimiz talip olduk. Milletimizin desteği ile elde ettiğimiz başarılar sayesinde ülkemizi bugünkü seviyeye getirdik.

Yine milletimizin desteğine talibiz. Birileri içimizden veya dışımızdan ellerini ovuşturarak AK Parti iktidarı nasıl olur da zayıf düşer, ekonomide, dış politikada nasıl olur da zaafa düşer, bu beklentinin içinde olabilir.

Biz hedeflerimize üst seviyede ulaşmış olacağız. Bizim için her seçim sadece bir güven tazeleme değil, yeni bir yol açma, yeni bir vites yükseltmedir. Eğer hedeflerimizin çıtasını sürekli yükseltmezsek hem kendimizi hem ülkemizi geriletiriz.

Meseleye sadece parti meselesi olarak bakanlar, AK Parti'yi de Türkiye'yi de anlamıyor demektir. Sırf kendi çıkarları için, ülkenin zarar görmesi pahasına bize yüklenenlere milletimizin itibar etmeyişinin sebebi de budur.

 

 

 // medine köşker
Allahım yardımcın olsun sayın erdoğan vatanın yükünü taşıyorsun Dualarımız senınle...
21 Kasım 2017 21:37
 // Rasim DUMAN
Kahraman Cumhurbaskanim, bu ulkede Milli Suur, insaf, vicdan ve feraset sahibi olan herkes senin arkandadir, merak etme EvvelALLAH (C.C.). Sana biat, itaat ve duaya devam edecegiz insallah. Sen nasil ki "kefeni giyip bu yola dustuk" diyor isen, biz de kefenimizi giydik, senin pesine dustuk insallah. Her an emrine amadeyiz, "haydi gel" demeni bekliyoruz ; gozlerimiz yollarda....
21 Kasım 2017 17:20
 // Sinan
Satılmış fetöcülere idam....
21 Kasım 2017 13:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler