YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdem: CHP yıkılıp yeniden kurulmalı
Erdem: CHP yıkılıp yeniden kurulmalı
12 Ağustos 2014 07:48
CHP'nin eski Genel Sekreteri ve Konda Araştırma'nın sahibi Tarhan Erdem, "CHP'nin artık Türkiye'ye hizmet etme şansı yoktur" dedi.

Konda Araştırma’nın sahibi ve CHP eski Genel Sekreteri Tarhan Erdem, Ekmeleddin İhsanoğlu’nu MHP ile birlikte çatı aday gösteren CHP’yi eleştirdi. Erdem, “CHP’nin, artık Türkiye’ye hizmet etme şansı yoktur. CHP’nin adeta yıkılıp yeniden kurulması lazım. Ancak öyle çözüm gelir” dedi.

Tarhan Erdem'in Star'a yaptığı açıklamalardan satır başları:

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli aday göstermeseler bile

-Yüzde 38 oy CHP ve MHP’yi artık daha ölçülü konuşmaya teşvik eden bir değerdir. Eğer CHP lideri Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Bahçeli iki ayrı aday gösterseydi ya da hiç aday göstermeselerdi, bugün Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci turu konuşuyorduk.

CHP'nin en büyük hatasını açıkladı

-Kılıçdaroğlu ile Bahçeli, seçimlerde stratejik hata yaptılar. CHP’lilerin bir bölümünün oy vermeye gitmeyeceği, MHP tabanından AK Parti’ye oy kayacağı belliydi. CHP’nin aldığı sonucu, sağa açılma politikasının eseri olarak görenler var. Bence yanlış. Bu, sağa ya da sola açılma değil, politikasızlığın sonucu. CHP son 10 senede Erdoğan’a karşıtlıkla siyaset yapmaya çalıştı.

Erdoğan ne derse yanlıştır

- Erdoğan ne derse yanlıştır. 5 yıl önce parti programına giren maddelere bile Erdoğan dediği için karşıdır. Kendiniz canhıraş şekilde bir politikayı yazmışsınız, geliyorsunuz 2007 veya 2013’te Erdoğan o politikayı uyguladığı için karşı çıkıyorsunuz. Kendi kendinizi yalanlıyorsunuz. Veya Erdoğan pek çok şey söylüyor. Ona karşı çıkıyorsunuz; ama sizin ne söylediğiniz belli değil.

CHP'nin ülkeye hizmet etme şansı yok!

- Devlet Bey’in ne yapacağını bilmem ama CHP’nin, Türkiye’yi kapsayan bu partinin, artık Türkiye’ye hizmet etme şansı yoktur.Yönetim değişikliği olsa da, Kılıçdaroğlu gitse de olmaz. Denir ki bütün kurultaylar bakidir, bütün yöneticiler değişmiştir, yeniden bir parti 5-10 yıl içinde ayağa kalkmaya çalışacaktır, programımızı, tüzüğümüzü konuşacağız. O zaman bakılır.

Yıkılıp yeniden kurulması gerekiyor

- Mesele oy meselesi, sağa kaydı, sola kaydı meselesi değil. Parti yönetiminde, en küçük belde teşkilatından genel merkeze kadar sorun var. CHP’nin adeta yıkılıp yeniden kurulması lazım. Son seçimler projektörü oraya çevirdi. Fakat bunu yapmak çok zor.

CHP tüzüğü demokratik değil

- Bugünkü tüzüğün demokratik bir yanı var mı? Genel başkan merkez yönetim kurulunu ‘Seni görevden aldım’ diyebiliyor. Bunun demokrasiyle, siyasetle, hayatla bir ilgisi var mı?

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler