YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erciyeste 'kurt', Ankara'da 'kuzu'lar....
AK Parti ile MHP karşı karşıya. Kameralar karşısına geçen AK Partili Bozdağ, MHP'nin eleştirilerine işte böyle yanıt verdi...
Erciyeste 'kurt', Ankara'da 'kuzu'lar....
24 Ağustos 2009 / 11:51 Güncelleme: 24 Ağustos 2009 / 00:00


AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ MHP'ye yüklendi.. Projenin milli olduğunun altını çizen Bozdağ, Bahçeli'nin Türk devletini küçük gördüğünü iddia etti.


Kameralar karşısına geçen Bozdağ, açılımla ilgili MHP'den gelen eleştirilere yanıt verdi.


Bu sorunun tek muhatabı vardır, o da Türk milletidir. İnsanlar kendi sorunlarını çözerken muhatap aramazlar.


Görüşmelerin tamamı muhatap arayışı değil, sadece çözümü birlikte hayata geçirme arayışıdır. Terörle bugüne kadar 72 milyon insanımızla mücadele ettik. Terör sorununun çözümünü yine ve ancak milletle beraber başarabiliriz.

Bir kez daha ilan ediyorum, fikri olan kim varsa lütfen susmasın. Akan kanı ve gözyaşını dindirmeye bir kez daha katkı vermeye davet ediyorum.

Bu proje milli projedir. Devletin güvenliğinden sorumlu en üst kurul MGK diyor ki "bu bir milli projedir" diyor. Bütün bunlara rağmen Bahçeli'nin "bu Amerikan prjosidir" demesi kabul edilemez. Bahçeli Türk devletini küçük görüyor. Analara babalar basın çözüm diyor ama birileri çözümden rahatsız oluyor.


İşte Bahçeli'nin imzası


Şimdi bahsediyor Sayın Bahçeli. Esas Amerikan projesi buydu. Bölücü başının boynundan ipi çıkarmaktı ve bu işin taşeronluğunu MHP yapmıştır. Şimdi bakın o süreci hatırlayın. Seçimden önce meydan meydan gezildi. "Ürkeklere değil erkeklere oy verin. Eğer biz gitmezsek Öcalan'ı kimse asamaz. Ama biz gidersek bizim elimizden kimse onu alamaz. Biz asmazsak yağlı ipi biz takar asarız" diyerek oy aldılar. 12 Ocak 2002'de Başbakanlık'ta bekletilmesine karar verdiler. O kararın altında Bahçeli'nin imzası vardı..


PKK'yı muhatap alan üç partiden biri MHP


Resmi belgede terör örgütünü muhatap olan oradan buradan gürlüyorlar. Erciyes ovasında milletin yanında erkek Meclis'in yanında ürkek tavrı biz hiç benimsemedik.


Ulusal programda söz verdiler


İdam cezası 2002'de kaldırıldı. 2000 yılında AB Belgesi katılım ortaklığı belgesinde orta vadede idamı kaldırın diyor. Mart 2001'de Türkiye ulusal programı yayınlıyor. İdam cezalarının kaldırılması yetkisi TBMM'dedir. deniyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler