YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erbakan'la ne konuştular?
Abdüllatif Şener: Birleşme konusuna girmedik
Erbakan'la ne konuştular?
12 Ağustos 2010 / 22:28 Güncelleme: 12 Ağustos 2010 / 22:28

Türkiye Partisi (TP) Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan'a nezaket ziyaretinde bulunduklarını ve Erbakan'la Türkiye'deki siyasi ortamı değerlendirdiklerini belirtti. Şener, "Saadet Partisi'yle birleşme" konusunun gündeme gelmediğini kaydetti.
 

Abdüllatif Şener, akşam saatlerinde Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan'ı ziyaret etti.
 

Erbakan'ın Balgat'taki konutundaki ziyaret sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan TP Genel Başkanı, 1991 yılında ilk milletvekili olduğu dönemde Refah Partisi'nden Meclis'e girdiğini söyleyerek, Necmettin Erbakan'la uzun yıllar siyaset yaptıklarını ifade etti.
 

Şener, Erbakan'la eski günlerden ve günümüz Türkiye'sinden konuştuklarını kaydetti. Erbakan'a nezaket ziyaretinde bulunduklarını dile getiren Şener, "Sayın Erbakan'ın ülke meseleleri hakkında derinlemesine tahminleri oldu. Kendisiyle bu tahminleri değerlendirdik. Türkiye'deki siyasi ve ekonomik gidişi, siyasi ortamı değerlendirdik." şeklinde konuştu.
 "Saadet Partisi'yle birleşmelerinin gündeme gelip gelmediği" şeklindeki bir soruya ise Şener, "O konulara girmedik." diye yanıtladı.
 

Siyasilerin her zaman, birbirlerini ziyaret ettiklerini aktaran Şener, siyasetçilerle değişik nedenlerle bir araya gelebileceklerini belirtti.
 

Referandum sürecine de değinen Şener, 12 Eylül'de gerçekleştirilecek halk oylamasında 'evet' oyu vereceklerini; ancak Anayasa değişiklik paketinin mevcut 12 Eylül Anayasası'nın niteliğini değiştirmeyeceğini savundu. Türkiye'de köklü ve demokratik bir Anayasa'ya ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Şener, mevcut hükümetin bunu gerçekleştiremeyeceğini iddia etti. CHA

soru sormuştur...
 // ibrahim çelikoğlu
Partini kapatıp seni bu hallere ben soktum,halinden memnunmusun?"diye hal hatır somuştur......
13 Ağustos 2010 14:20
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler