YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erbakan'la ilgili AK Parti'den ilk açıklama geldi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, "Erbakan ailesinin bazı bireylerine milletvekili adaylığı teklifi götürüldüğü" iddialarıyla ilgili, "Parti yönetim kurullarında konuşulur, bir sonuç üretilir" dedi.
Erbakan'la ilgili AK Parti'den ilk açıklama geldi
18 Mart 2015 / 15:56 Güncelleme: 18 Mart 2015 / 16:09

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti'de aday adaylarının değerlendirilmesi sürecinde 4 ara komisyonun devam eden çalışmalarıyla ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Erbakan'a adaylık önerisi götürüldü mü?

"Siyaset ve diğer alanlarda tanınmış kişilere adaylık teklifi götürüleceği" iddiaları anımsatılarak, "Erbakan ailesinden bazı kişilerin adının geçtiği"nin ifade edilmesi üzerine Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Özellikle bu dönemler, siyaset için hareketli dönemlerdir. Hele seçim, sandık, aday, listeler konuşulmaya başlandığı andan itibaren, sözlerin ve düşüncelerin hükmü ortadan kalkar. Çünkü onlara artık sahip olabilmek de mümkün değildir. Bir taraftan talepler vardır, diğer taraftan bu taleplerin karşılanabileceği, karşılanamayacağı durumlar söz konusudur. Yine bu tür çalışmalar, yani bir isim üzerinden de bunu söylemek doğru değildir, ama bu tür çalışmaların tamamı eğer varsa, olabilecekse, olursa, siyasi partilerin tümü için kast ediyorum, partilerin kendi iç gündemleridir. Parti yönetim kurullarında konuşulur, tartışılır ve değerlendirilir ve onun üzerinden böyle bir sonuç üretilebilir. Ama yine söylüyorum bu konuda da yine AK Parti'nin ortaya koyduğu metot her zaman kendi içerisindeki ortak aklıdır. Bu konuda son dakikaya kadar, çünkü isim listelerimiz 7 Nisan saat 17.00 itibarıyla YSK'ya verilecektir. Bu dakikaya kadar böyle bir değerlendirmenin kamuoyu ile çok paylaşılmaması, en temel esaslardan biri olarak siyasetin altın kurallarındandır."

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler