YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erbakan'ı da dinlemişler
Erbakan'ı da dinlemişler
12 Mayıs 2015 09:34
BDA-C, silah ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi iddialarla sahte isimler üzerinden usulsüz dinleyen istihbaratçı polislere yönelik operasyona start verdi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, aralarında birçok siyasetçi, işadamı, gazeteci, mühendis, yargı ve emniyet mensuplarını 2007 ve 2011 yılları arasında terör, İBDA-C, silah ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi iddialarla sahte isimler üzerinden usulsüz dinleyen istihbaratçı polislere yönelik operasyona start verdi. 16 ilde başlatılan eş zamanlı operasyonda, 34 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılırken, 48 kişinin usulsüz dinlendiği belirtildi. Ayrıca, 25 istihbaratçı gözaltına alındı. VIP dinleme operasyonunun gözaltı listesinin birinci sırasında yer alan eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'le beraber 17 emniyet müdürünün ismi yer alıyor.

Listede eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın da dinlenmesini talep eden İstihbarat Dairesi eski Başkan Yardımcısı Sadettin Akgüç, Emniyet İstihbarat eski Daire Başkanı Coşkun Çakar ve Recep Güven de yer alıyor. Emniyet Müdürü Lokman Kırcılı'nın ise arandığı öğrenildi.

Abdullah Gül'ün Başdanışmanı Ahmet Ertürk, Süleyman Demirel'in başdanışmanı Aylin Cesur, Devlet Bahçeli'nin Koruma Müdürü Murat Mantuş, Bahçeli'nin Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker ile Bahçeli'nin Başdanışmanı Zuhal Topçu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Şükran Kütükçü ve İnsansız Hava Aracı Projesi Müdürü Mehmet Demir Çiğdemoğlu'nun da dinlediği belirtiliyor. Bu arada, dinlenen isimlerin arasında yer alan Mustafa Destici, Yılmaz Ateş, Hüsamettin Cindoruk, Zuhal Topçu, Koray Aydın, Namık Kemal Zeybek gibi siyasetçilerin şikayetçi olmadıkları öğrenildi.

Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler