YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erbakan'a sert cevap
Numan Kurtulmuş, Erbakan'a sert cevap verdi. Kurtulmuş, 'Biz sürü değiliz, sürülerle de ilgilenmiyoruz.' dedi.
Erbakan'a sert cevap
04 Ekim 2010 / 21:03 Güncelleme: 04 Ekim 2010 / 21:06

Saadet Partisi'nden (SP) ayrılan Numan Kurtulmuş, Necmettin Erbakan'ın 'Sürüden ayrılanı kurt kapar' sözüne tepki gösterdi. Kurtulmuş, "Biz sürü değiliz, sürülerle de ilgilenmiyoruz. Biz iradesi olan, bu ülkeye karşı sorumluluklarını bilen kişileriz. Herkesi arkadaşımız, kardeşimiz, yoldaşımız bildik." dedi.

Geçtiğimiz cuma günü SP'den ayrıldıktan sonra Ankara'ya giden Numan Kurtulmuş, İstanbul'a döndüğünde Atatürk Havalimanı'ında kameraların karşısına geçti. Gördüğü ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kurtulmuş, kendisini karşılayanlara teşekkür etti. SP'den ayrıldıktan sonra arkadaşlarıyla birlikte durum değerlendirmesi yapacağını ifade eden Kurtulmuş, "Sadece bizim camiamız değil, tüm Türkiye'nin görüşlerini almaya gayret edeceğiz. Türkiye'yi, Anadolu'yu dolaşarak bu yolu en kısa zamanda tamamlayarak, Türkiye'de milletin bize yüklediği, tarihin bize yüklediği sorumlulukları yerine getireceğiz." diye konuştu.

'Kuracağınız partiyi gelecek seçimlere yetiştirebilecek misiniz?' şeklindeki soruya Kurtulmuş, "Gelecek seçime girecek bir siyasi oluşumun gerçekleşmesi için gayret ediyoruz. Türkiye'nin her tarafında, her şehrinde gerçekten fevkalade ilgi görüyoruz. Taleplerin ve telefon trafiğinin arttığını görüyorum. Masa başında değil, milletle birlikte, milletin ilgisinin teveccühünü doğru şekilde sunmak esastır." diye karşılık verdi.

Yeni partide Süleyman Soylu ile birlikte bir olacağı yönündeki söylentilerin spekülasyon olduğuna değinen Kurtulmuş, "Partiden yeni ayrıldım. Diğer arkadaşlar, süreci yönetiyor. Türkiye'nin ihtiyacı, milletin talepleri neyse o doğrultuda çok acil olmadan, serinkanlı şekilde yapmaya gayret edeceğiz." ifadesini kullandı.

Kurtulmuş'u havalimanında yol arkadaşları ve taraftarları çiçeklerle karşıladı. Numan Kurtulmuş'un aracına binişi sırasında 'Başbakan Numan' sloganları atıldı. Liyakat Platformu tarafından açılan 'Liyakatlı lider selam olsun sana… Büyük yürüyüşte yanındayız' pankartı dikkat çekti. CİHAN
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler