YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erbakan: Sn.Abdullah Gül büyük bir olgunluk göster
Erbakan: Sn.Abdullah Gül büyük bir olgunluk göster
Erbakan: Sn.Abdullah Gül büyük bir olgunluk göster
22 Ağustos 2008 / 14:47 Güncelleme: 22 Ağustos 2008 / 00:00

Cumhurbaşkanı Gül tarafından cezası affedilen Necmettin Erbakan'ın Cuma namazı için Altınoluk'taki evinden çıktı. Namazdan sonra basın toplantısı düzenleyen Erbakan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e teşekkür etti.


Kayıp trilyon davasından mahkum olduktan sonra Balıkesir'in Edremit İlçesi'ne bağlı Altınoluk Beldesi'ndeki yazlığında cezasını çekmeye başlayan Necmettin Erbakan, Cumhurbaşkanı Gülïün kendisini affetmesinin ardından bugün saat 12.13'te evinden çıktı. Erbakan 06 RP 125 plakalı lacivert renkli Mercedes marka otomobil ile 4 dakikalık yolculuğun ardından cuma namazını kılacağı, Altınoluk çıkışındaki Ayvalıburun Camii'ne getirildi. Krem renkli takım elbise ve beyaz gömlek giyip, beyaz zemin üzerinde turuncu ve mavi şeritli kravat takan Erbakan, camiye minarenin yanındaki kapıdan alındı, yürümekte zorlandığı için bir sandalyeye oturtuldu. Namazı sandalye üzerinde kılacağı belirtildi.


Erbakan'ın cuma namazı kılacağı camiye 400'ü içeride olmak üzere yaklaşık 1500 kişi geldi. Kalabalığın yaklaşık dörtte birinin Erbakan için bu camiye geldiği gözlenirken, cemaatin büyük bölümünü tatil için bölgede bulunanların oluşturduğu gözlendi.


Cuma namazının ardından kameraların karşısına geçerek bir açıklama yapan Erbakan, "Sayın Cumhurbaşkanı'na teşekkür etmek bir vazifedir. Kendileri büyük bir olgunluk gösterdiler. Hataların düzeltilmesine vesile oldular. Sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ederim." dedi.


Bir basın mensubunun Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan'ı kastederek "Onlar sizi affetti, siz de onları affedecek misiniz?" sorusuna "Onlar bizim kardeşimiz" cevabını verdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler