YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erbakan dualarla anılıyor
Erbakan dualarla anılıyor
24 Şubat 2015 08:20
27 Şubat 2011’de hayatını kaybeden Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı son yolculuğuna 2 milyonu aşkın kişi uğurladı.

Milli Görüş hareketinin kurucusu, eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan için, vefatının 4’üncü yılı dolayısıyla birçok anma programı yapılacak. Necmettin Erbakan Vakfı Bursa İl Başkanı Naim Öztürk, 27 Şubat’ta Bursa’da gerçekleştirecekleri anma programı hakkında bilgi verdi.

Erbakan’ın hem Türk siyasi hayatına yaklaşık 45 yıl katkıda bulunan bir devlet adamı, hem de uluslararası camiada tanınan saygın bir bilim adamı olduğunu söyleyen Öztürk, 27 Şubat’taki programa 36 kişilik bir heyetle eski İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın da katılacağını bildirdi.

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi Üniversite Komisyonu, her yıl olduğu gibi bu yıl da Fatih Camii avlusunda şehid edilen Metin Yüksel’i şehadetinin 36. sene-i devriyesinde dualarla yad etti. Okunan salavat, tekbir ve ezgilerin ardından Fevzipaşa Caddesi’nden kortej halinde Edirnekapı’da bulunan Necatibey Mezarlığı’na doğru yürüyüşe geçildi. Metin Yüksel’in kabri başında okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dua edildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler