YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Engelli gençten Başbakan Erdoğan'a...
Engelli gençten Başbakan Erdoğan'a...
12 Nisan 2014 19:32
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Avcılar Ambarlı'da yapılan İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'nin açılış töreninde çok sayıda istekle karşılaştı.

Vatandaşlar isteklerini Erdoğan'a iletmek için birbiriyle yarıştı. Başbakanın yanına ulaşmayı başaran bir çocuk fotoğrafını imzalattırdı. Adını vermek isteyen başka bir vatandaş da Erdoğan'ı sıkıntısını iletti. Yazılı evrakı dikkatle inceleyen Başbakan yanındaki Vali Mutlu'ya talimat verdi.

Bu kişinin isteğinin yurtdışındaki çocuklarının vatandaşlığa alınmasıyla ilgili olduğu öğrenildi. Erdoğan törenin ardından kadınlara lale hediye etti. Başbakan, laleleri dağıtırken Anıl Bozkaya adlı engelli bir genç sesini duyurmaya çalıştı.

Yanındakilerin yardımıyla yürümek istediğini ileten Bozkaya elini uzatarak Erdoğan'la tokalaştı. Başbakan özel Doktoru Cevdet Erdöl'a çağırtarak, Bozkaya'nın durumuyla ilgilenilmesini istedi. Başbakan törenin ardından bir süre tesislerde dolaştı. Erdoğan saat 18:00'de Avcılar Ambarlı'dan ayrıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler