YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Enerji Bakanı Berat Albayrak kimdir? Nerelidir?
Enerji Bakanı Berat Albayrak kimdir? Nerelidir?
25 Kasım 2015 08:31
nerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan Berat Albayrak kimdir? Berat Albayrak aslen nerelidir ve Berat Albayrak kaç yaşındadır? İşte Berat Albayrak'ın hayatı...

Dr. Berat Albayrak, 1978 doğumlu Türk İş adamı ve Çalık Holding CEO'sudur.

2015 yılı Milletvekili seçimlerinde İstanbul 1. bölge 6. sıra Ak Parti Millet vekili adayı olup, seçilmiştir.

Yükseköğretimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nde tamamlayan Albayrak, New York'ta Pace Üniversitesi'nde finans üzerine MBA yapmıştır. 1996 yılından itibaren profesyonel meslek hayatına başlayan Albayrak, 1999 yılından beri Çalık Grubu'nun yurtiçi ve yurtdışı şirketlerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2002 yılında çalıştığı Çalık Holding'in ABD ofisinde Finans Direktörlüğü ile görevlendirildi. Bu esnada New York Pace University, Lubin School of Business'te İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yaptı. 

2006 yılında ABD'den Türkiye'ye dönen Albayrak holdingin Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 2007 yılında Çalık Holding'e Genel Müdür olarak atanmıştır. Albayrak, aynı zamanda grupiçi firmalarda da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Finans ve Bankacılık bilim dalında doktorasını, yenilenebilir enerji kaynaklarının finansmanı üzerine tez hazırlayarak tamamladı.

12.Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı olan Berat Albayrak, iki çocuk babasıdır. 

Etiketler:
eeee
 // ali al
damat aslen nereli......
25 Kasım 2015 Çarşamba 09:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler